Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Зростання всіх тарифів може призвести, що на субсидіях буде 90% господарств, – експерт

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Складність ситуації зі зростанням вартості газу полягає в тому, що за формулою ринкова ціна має бути вища, але ми діємо в реальному житті, а не в теоретичній моделі. Тому, зростання тарифів призведе до того, що на субсидіях буде 90% домогосподарств.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» заявив експерт з питань енергетики Андрій Герус.

«У нас у будь-якій ситуації згадують про європейський досвід. У якій країні таке було як у нас, у якій країні 55% домогосподарств були на субсидіях і йшла мова про подальше зростання тарифів? От назвіть мені таку країну. Ніде такого немає, тому не можна все узагальнювати і говорити про якийсь європейський досвід», – зазначив експерт.

Пан Герус погодився, що ситуація з тарифами складна і треба говорити про це відверто. Складність її полягає в тому, що теоретично за формулою можна погодитись, що ринкова ціна має бути вища, але ми діємо в реальному житті, а не в теоретичній моделі.

«Ми маємо за рахунок домогосподарств забезпечити функціонування різних сфер: теплоенерго, водоканалу, інвестиційних програм з модернізації теплотрас – це також тариф. Якщо порахувати за європейськими мірками цей тариф має суттєво вирости. Хто має платити за переробку сміття? На сьогоднішній день у нас домогосподарства платять майже вдвічі менше ніж бізнес. Перехресне субсидіювання також не правильно», – переконаний Герус.

Якщо це все підсумувати, вважає гість програми, ми тоді побачимо, що зростання всіх тарифів призведе до того, що на субсидіях можуть опинитися 90% домогосподарств.  

 

Джерело:
До списку новин