Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Експерт назвала найбільший недолік пенсійної системи України

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Найбільша проблема у пенсійній системі – це те, що ми не забезпечуємо коефіцієнт заміщення близько 60%, який був за часів СРСР.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі»  заявила генеральний директор Української федерації убезпечення, експерт із пенсійних питань Реанімаційного пакету реформ Галина Третьякова.

Нагадаємо, за даними Пенсійного фонду, станом на січень 2018 року в Україні є 11,7 мільйона пенсіонерів, працюючих українців – близько 16 мільйонів осіб. За даними Українського інституту майбутнього, кількість працюючих до 2030 року зменшиться до 8 мільйонів, а пенсіонерів збільшиться до 16-18 мільйонів осіб, тож на одного працівника припадатиме два-три утриманці.

Галина Третьякова зауважила, що кількість працюючих українців – 16 мільйонів осіб не зовсім правильна. З її слів, наприкінці 2017 року в Україні було 10,5 мільйона найманих працівників, близько 1,5-1,6 мільйона суб’єктів підприємницької діяльності, які теж є платниками податків; з 1 січня 2018 року до них було додано ще сільгоспвиробників, які теж сплачують мінімальний внесок до Пенсійного фонду.

«Тому пропорція у нас більш негативна», – зазначила Галина Третьякова та додала, що на одного працюючого українця припадає 0,8-0,9 утриманців.

Гостя програми нагадала, що торік співвідношення працюючих та пенсіонерів було майже 1:1, проте, на її думку, це не є найбільшою проблемою пенсійної системи в Україні.

«Я думаю, найбільша проблема у пенсійній системі – це те, що ми не забезпечуємо, маючи один солідарний рівень, коефіцієнт заміщення близько 60%, який був у нас за часів СРСР. Ще недавно я постила на ФБ, чому цифра 60-т є критичною. За дослідженнями економістів, 40%-ве падіння доходів будь-якого домогосподарства, будь-якої людини носить катастрофічний характер. І якщо ми будемо забезпечувати на пенсії менше, аніж 60%, хоча вимога Міжнародної організації праці – це 40%-ве заміщення, але падіння більш ніж на 40% буде сприйматися населенням завжди негативно. І що б уряд не робив у пенсійній системі – індексував, осучаснював, оновлював пенсію, якщо ми не дотягнемо для пенсіонерів цей коефіцієнт до 0,6, ми будемо завжди там мати соціальну напругу», – наголосила Галина Третьякова.

 

Джерело:
До списку новин