Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Експерт: Подолати дефіцит Пенсійного фонду неможливо

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Подолати дефіцит Пенсійного фонду неможливо, як і неможливо зафіксувати цифру дефіциту на рівні менш як 130 млрд грн.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» заявила генеральний директор Української федерації убезпечення, експерт із пенсійних питань Реанімаційного пакету реформ Галина Третьякова.

За даними Центру соціально-економічних досліджень (CASE), дефіцит Пенсійного фонду 2013 року становив 22 млрд грн, 2014-го – 15,6 млрд грн, 2015-го – 94,8 млрд грн, 2016-го – 142,5 млрд грн, 2017-го – 141 млрд грн, станом на 2018-й, згідно із держбюджетом, дефіцит становитиме 139,3 млрд грн.

Галина Третьякова нагадала, що дефіцит Пенсійного фонду почав «падати» після 2007 року, і тоді економісти попереджали, що без запуску накопичувального рівня солідарний рівень не збалансувати ніколи.

«Економістів тоді не слухали, як і зараз, до речі, не слухають. Оце падіння 142-141-139 млрд грн, воно тимчасове. Воно буде збільшуватися. Як тільки Україна почне дбати про військовослужбовців, і не тільки тих, які сьогодні є військовими пенсіонерами, а тими, хто є молодий і захищає наші кордони. І зараз вже треба думати про те, що для них треба створювати щось, на кшталт військових кас, і накопичувати другу складову… Без такого пенсійного забезпечення ми не створимо для них ані соціального захисту, ані моральний дух їх не піднімемо, бо ми їх не захищаємо, і не створимо для військових професій достатніх заохочень», – наголосила гостя програми.

На думку Галини Третьякової, подолати дефіцит Пенсійного фонду неможливо, як і неможливо зафіксувати цифру дефіциту на рівні менш як 130 млрд грн.

«Україна буде вимушена, якщо не сьогодні, то завтра, подумати про пенсійне забезпечення сільського господарства, а також інших когорт населення, про які ми сьогодні не дуже подбали. Наприклад, про тих, хто отримував зарплату дуже давно, у радянські часи, і він отримував заробітну плату таку високу, що може розраховувати на більшу пенсію. Тому ми будемо вимушені під тиском цих людей пенсію збільшувати. Політики будуть тиснути», – зазначила експерт.

Гостя програми нагадала слова чилійського економіста Ернандо де Сото про те, що солідарний рівень – це рабство для людей. «Чому рабство? Тому що у солідарному рівні політики можуть змінювати формулу», – пояснила Галина Третьякова.

 

Джерело:
До списку новин