Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Як платити за тепло менше: Калькулятор економного опалення

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Економія в цифрах – підраховуємо, скільки коштуватиме грітися газом або електроенергією.

Часті аварії в тепломережах і холодні батареї змушують багатьох замислитися про перехід на індивідуальне опалення, газове або електричне. Для тих, хто хоче дізнатися, як платити менше, сайт "Сегодня" розробив "Калькулятор економного опалення", який покаже приблизну суму зменшення розтрат.

Для того, щоб зрозуміти, скільки саме ви можете заощадити, потрібно ввести лише кілька цифр з вашої платіжки (чинний тариф і обсяг спожитої енергії). Калькулятор покаже суму вашого чинного платежу (при цьому вона змінюється залежно від наявності чи відсутності у вас лічильника тепла), а також те, скільки ви можете платити при індивідуальному опаленні.

Провести розрахунок на калькуляторі можна тут

Всі розрахунки проведені на підставі чинних тарифів на енергоресурси – газ і електроенергію. Дані є приблизними, оскільки враховуються такі чинники як: рік побудови будинку, ступінь його утеплення, детальні характеристики опалювального обладнання, його розміщення і режим використання. Для розрахунку індивідуального газового опалення використовується теплотворення газу – 8200 ккал/м3.

Зазначимо, перехід на індивідуальне газове або електричне опалення, крім закупівлі котлів, вимагає проведення додаткових робіт. У випадку з газом – зміну проекту і зміна розташування газових труб, у випадку з електрикою – бажано узгодити приєднання електроопалювальних приладів до внутрішньобудинкової мережі зі своєю енергопостачальною компанією. Збільшити економію можна шляхом отримання пільгового тарифу на електроенергію.

Якщо у вас (в квартирі) вертикальна розводка, то перейти на індивідуальне опалення доцільно комплексно – всім будинком або його частиною. Тут виходом може стати рішення мешканців всього будинку про встановлення індивідуального теплового пункту. Теж на газу або електроенергії, що дозволить істотно економити. Однак в деяких випадках відмову від центрального опалення робити не варто. Якщо система опалення та мережі підтримуються в належному стані, то центральне опалення може бути економнішим, ніж індивідуальне.

 

Джерело:
До списку новин