Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

8 березня: Чого не вистачає американським жінкам?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У США 8 березня не є вихідним днем. У цей день чоловіки не дарують жінкам цукерки та квіти. Тут, як і в багатьох країнах світу, 8 березня - Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир.

І хоча, дивлячись з України, може скластися враження, що США – країна перемоги фемінізму, це далеко не так. 

Так, тут дійсно є чимало жінок на керівних посадах у владі та – набагато менше – у великому бізнесі. Як і в Україні, американські жінки мають рівний з чоловіками доступ до освіти та повні політичні права. І це далеко не природне явище – за це багатьом жінкам доводилося боротися, витримуючи висміювання не менш образливі, ніж в новому ролику «Правого сектору» про феміністок та ЛГБТ. А в більшості країн Третього світу жінки і досі позбавлені рівного з чоловіками доступу до освіти, політичних та економічних прав.

Жінки вийшли на роботу не тому, що їх спокусили на це феміністки

Більшість жінок у США працюють. Майже 47 відсотків усіх працівників - жінки. 

Чому так – причин багато. По-перше, жінки, як і чоловіки, мають певні таланти і здібності, які вони можуть реалізувати на ринку праці.

По-друге, виростити дітей та підтримувати стандарти життя не гірше, ніж в батьків, сьогодні на одну зарплату важко, а то і неможливо.

По-третє, економіці потрібна жіноча праця. Хоча зараз майже половина усіх працівників - жінки, безробіття – на дуже низькому рівні. Швидкий розвиток науки та технологій відбувається, у тому числі, і завдяки внеску мільйонів добре освічених жінок, які працюють в технологічних компаніях, наукових лабораторіях, в бізнесі та в освіті.

І останнє – принципи піраміди потреб Маслоу поширюються на жінок так само, як і на чоловіків. Після того, як основні фізичні потреби задоволені, з’являються потреби соціальні, а потім - духовного росту. Навіть найпрекрасніший чоловік не може дати жінці все. А улюблена справа може і значно розширити коло спілкування, і надати життю значення. Працюючі матері, хоча вони більше втомлюються і менше сплять, менш страждають на депресію, ніж домогосподарки.

До речі, не варто думати, що жінки спочатку сиділи в печерах, потім - у хибарах, замках, будинках і в квартирах, поки чоловіки полювали на мамонтів, подавали їм шуби і носили торби. А потім в них від пропаганди феміністок щось перемкнуло, вони вдягли штани і пішли в офіс.

Жінки завжди важко працювали. Нещодавня археологічна знахідка свідчить, що мускулатура жінок у первісному суспільстві була більш розвинута ніж в сучасних елітних спортсменок. Це явно не від сидіння по печерах. В аграрному суспільстві жінки працювали і на полі, і виконували важку роботу вдома, народжуючи майже щороку по дитині. Я якось спробувала підняти праску своєї прабабки – тут точно потрібні м’язи штовхача ядра.

З початком індустріальної революції, коли чоловіки залишили домогосподарства і пішли працювати на фабрики та заводи, стало зрозуміло, що їх одних не достатньо. Спочатку відправили на роботу дітей. У 1820-му році на Півночі США половина працівників на фабриках були хлопці та дівчата, молодші за 11 років. Не працювати собі могли дозволити лише багаті жінки, а служанки, швачки, прачки, які мали і власні родини, трудилися з ранку до ночі.

І потягом всього 20-го століття жінки працювали поза домом – вчительками, секретарками, фабричними працівницями, продавчинями, тощо – хтось лише до заміжжя, хтось, коли виросли діти, але такого, аби усі або майже усі жінки клопотали виключно по господарству, не було.

Досі залишаються упередження при прийомі на роботу, що доведено низкою експериментів, коли на посаду подавалося резюме з чоловічим і таке саме – з жіночим ім’ям. Жінки заробляють 80% від того, що заробляють чоловіки. Частково – це тому, що жінки йдуть в менш оплачувані професії, де існує більша гнучкість, наприклад, дизайнерами, чи є більше вільного часу, наприклад, літні канікули в школах у випадку вчителів.

Втім, є таке, що жінки роблять теж саме на тому ж рівні, але отримують менше. Двома такими скандальними випадками стало відкриття багатолітньої редакторки ВВС Керрі Ґрейсі, що вона заробляла набагато менше, ніж її колеги на тій самій посаді, що викликало великий резонанс в американському суспільстві, де ситуація та культура подібні до британських, а також – коли за перезміну кількох сцен актриса Мішель Вільямс отримала менше тисячі доларів, а актор Марк Волберґ - півтора мільйона.

Джерело:
До списку новин