Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Секс у зрілому віці. Розповіді жінок

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У колонці для The Guardian британки розповіли про особливості сексуального життя жінок у віці від 40 до 80 років. Про це йдеться на сайті nv.ua.

Секс від 40-ка до 50-ти. Кловер Страуд:

 - Секс після 40-ка, безсумнівно, кращий за все моє життя. Я сильна і голодна. Моє тіло – не храм. Мені точно не потрібно відчужене благоговіння і дбайливе поводження. Добре, що я вже достатньо стара, щоб мене схопили і використовували для насолоди. Я лише хочу хапати і використовувати заради насолоди у відповідь.

В молодості я намагалася наслідувати загальноприйняті поняття про те, що є «сексуальним». Тиск виглядати сексуально було колосальним. Тим не менш, я рідко отримувала насолоду від сексу. Почала симулювати оргазм, щоб ощасливити того, хто поруч. Після того як він отримав свою частку задоволення, я кінчала у ванній. Сама.

Психолог допоміг мені усвідомити плутанину в голові, розповідає жінка. Річ у тім, що я постійно намагалася догодити і постійно себе контролювала. А потім зрозуміла: відпустивши все, я отримую більше задоволення і стаю сильнішою.

Секс від 50-ти до 60-ти. Меріелла Фрострап:

- Я здригнулася від сорому, раптово зазначивши відточену криву біцепса і смагляву досконалість мого театрального компаньйона. Це нагадало мені про те, що в мені, старій собаці, ще є життя.

Секс після 50-ти? Божевільна думка! Ми занадто зайняті порятунком свого шлюбу, переживаннями про гроші і про те, як не втратити роботу після 60-ти.

Думаю, я почала любити секс за те, що він допомагає заснути, зазначає Фрострап. Напевно, я старію. Коли вам за 50, хтива пристрасть вже не є постійним супутником життя. Але якщо з віком ми стаємо більш зрілими, то, може, в цьому немає нічого поганого. Молоде тіло створене для того, щоб порушувати будь-які заборони. У старшому віці теж хочеться пережити це почуття, але швидше за все поруч з вами буде чоловік, який спостерігав за тим, як з роками змінюється ваше обличчя і тіло.

Секс сам по собі, спонукуваний біологічним поривом тіла, безумовно, рідше зустрічається серед людей мого віку. Навіть коли це відбувається, захвату не викликає. Як каже моя 12-річна дочка, дивлячись на батків, які цілуються: «це огидно!».

Секс від 60-ти до 70-ти. Пенні Аркейд:

- Все життя я була дуже сексуально активною. Вірила, що секс і життєва сила – це одне і те ж, - пише Пенні.  - Тим не менш, секс – річ мінлива. Людей, які вважають, що завжди буде як в молодості, чекає розчарування.

Моє сексуальне життя вирувало і після 50 років. Але в 55 настала менопауза. За одну ніч я відчула повну втрату лібідо. На щастя, гінеколог пояснила мені: "Це менопауза, а не менокінець".

З 58 років я була самотня, і сексуальні стосунки тільки з собою. Сьогодні мені 66, я не імпульсивна в сексуальному плані і не вступаю у відносини заради самого тільки сексу або романтики. Статевий понадпотяг дітородного віку минув, лишився більш керований, менш всепоглинаючий потяг. Всьому свій час.

Я досі збуджуюся і відчуваю пристрасть, але від цього моє життя не перевертається. Нарешті, я можу присвятити свій час найбільш інтимним стосункам – відносинам з собою.

Секс від 70-ти до 80-ти. Марі де Еннзель:

 - Я належу до покоління, яке очолило сексуальну революцію у Франції в 1970-х роках. Ми зносили бар'єри і боролися за такі права як контрацептиви і аборти, - розповідає Еннзель.  - А після цього я виступала за ще одну сексуальну революцію – революцію для людей старшого віку. Все запитую в себе, чому сексуальність старших людей досі є табу? І звинувачую в цьому нашу одержимість молодістю. Я вражена тим, наскільки преса зациклилася на пластичній хірургії і бажанні довести: жінки можуть залишатися молодими і сексуальними.

Метою чуттєвості, на мій погляд, є не збереження тіла, а підтримання здоров'я і бажань. Я вірю, що, можливо, вперше в історії жінки мого віку не бояться боротися проти культури одержимості молодістю. Наше покоління динамічно, щедро і егоїстично одночасно, спонукається прагненням подорожувати, вчитися і пізнавати незвідане. У нас є бажання, які не зникнуть з віком.

Втім, секс вже не такий як раніше. Він стає менш імпульсивним, повільним і чуттєвим. Інтимні стосунки, здатність висловлювати і ділитися своїми емоціями, а також довіряти - необхідні.

Деякі люди в якийсь момент перестають займатися сексом. Це їхнє право, звісно. Якщо таке рішення обопільне, то це не проблема. Я вважаю, що вікових обмежень для сексу, любові і бажання немає – навіть якщо у визначеному віці ми починаємо їх приховувати. Ніби у нас є секрет, яким не хочемо ділитися, але який відіграє ключову роль у фізичному і психологічному здоров'ї старших людей. Ми повинні говорити про це більше.

Переклад НВ

Повну версію матеріалу читайте на The Guardian

Джерело:
До списку новин