загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

У Мінсоцполітики розповіли, скільки українці будуть відкладати на пенсію

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Українців зобов'яжуть відкладати на пенсію від двох до 15% зарплати. Кабмін шукає обґрунтований розмір внесків до пенсійного фонду.

Розмір внесків за накопичувальною системою може становити від 2 до 15% зарплати. Про це розповів заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

Він уточнив, що розмір "накопичувальної пенсії" залежатиме саме від того, скільки українець платитиме пенсійному фонду. Нагадаємо, зараз влада розглядає дві концепції переходу до другого рівня пенсійної системи в Україні.

"Все залежатиме від того, скільки людина платитиме. У обох концепціях передбачається в перший рік існування системи платити 2% від заробітної плати. Є пропозиція про те, що розмір внесків буде збільшений до 7%. Також є пропозиція, що вони будуть збільшені до 15%. Це питання, яке ще обговорюється. І ще дуже багато потрібно зробити, щоб до кінця визначитися в цьому питанні", – зазначив Шамбір.

Заступник міністра уточнив, що проблема не в самому розмірі внеску.

"Цей розмір повинен бути серйозно обґрунтований. Він повинен бути фінансово забезпечений. Це основний параметр для визначення розміру", – підкреслив Шамбір.

Він додав, що поки не відомо, працівник чи роботодавець вноситиме кошти за накопичувальною системою. Це стане зрозуміло тоді, коли буде ухвалений закон.

Нагадаємо, другий рівень пенсійної системи – обов'язковий накопичувальний. Він передбачає, що працівники або роботодавці від їхнього імені, іноді – самозайняті особи, сплачують внески до накопичувального пенсійного фонду. Внески враховуються на індивідуальних пенсійних рахунках, кошти інвестують в різні фінансові інструменти. Після виходу на пенсію учасник системи отримує право на пенсію з накопиченої суми внесків та інвестиційного доходу.

Кабмін і парламент довгий час не могли дійти згоди про введення цього рівня пенсійної системи в Україні. Компромісом стала норма про введення обов'язкового пенсійного накопичення з січня 2019 року.

 

Джерело:
До списку новин