загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

В Мексиці відкрили пам’ятник українцю, який розшифрував писемність майя

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В Мериді встановили пам’ятник на честь Юрія Кнорозова, який жодного разу не відвідував Мексику, однак зміг дистанційно розшифрувати писемність майя. Тепер у Південній Америці існує справжній культ науковця.

У 1956 році уродженець міста Південне Харківського району Юрій Кнорозов захищав кандидатську дисертацію на тему «”Повідомлення про справи в Юкатані” Дієго де Ланди як етно-історичне джерело». В цьому дослідженні науковець показував, як він розшифрував писемність майя – ключовою ідеєю стало те, що ті символи, які збереглися – це не літери і не окремі слова, а склади. Доповідь вченого продовжувалась всього 3,5 хвилини, а комісія постановила одразу призначити йому ступінь не кандидата, а доктора наук.

Справа в тому, що дешифровка вважалась чи не неможливою – надто мало зберіглося писемних артефактів майя. У 1562 році єпископ Юкатана Дієго де Ланда спалив грандіозну кількість книг та інших пам’яток цієї культури – базувати дослідження доводилося на зовсім нечисленних прикладах.

Саме тому відкриття дуже швидко стало світовою сенсацією, а в Латинській Америці дослідник перетворився на своєрідний об’єкт культу. Однак вперше побувати на батьківщині майя Юрій Кнорозов зміг тільки у 1990-му, коли його запросили в Гватемалу – до цього він лише один раз від’їжджав з СРСР.

У 1999 Юрій Кнорозов помер від інсульту, однак у Мексиці його досі пам’ятають. У 2012 в Канкуні встановили перший пам’ятник науковцю, а в березні 2018 у Меріді, столиці Юкатану – вже другий. Монумент знаходиться поруч з Великим музеєм світу майя, його автором став скульптор Пачеллі. На триметровому пам’ятнику зображений Юрій Кнорозов з улюбленою кішкою Асею на руках.

 

Джерело:
До списку новин