загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Україна VS Польща: у кого ціни на продукти нижчі

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Міф про те, що польські продукти набагато дешевші – зруйновано. Але є важливий нюанс. 
 
Дослідницька компанія GFK порівняла ціни на продукти харчування в Україні та Польщі.
 
Дослідження показало, що в Україні ціни на більшість товарів зі стандартного споживчого кошика є нижчими, ніж у Польщі. Наприклад, за кілограм курятини українець заплатить 60 гривень, а поляк – 19 злотих, тобто 155 гривень.
 
 
 
Також в Україні значно дешевшими є яйця, вершкове масло, макаронні вироби, шоколад, овочі та фрукти. Вартість свіжого м’яса майже однакова – приблизно 100 гривень за кілограм. Незначна різниця й у ціні на соки: в Україні літр напою коштує 20 гривень, у Польщі – 24. 
 
Натомість ультрапастеризоване молоко та розчинна кава є набагато дешевшими у наших західних сусідів: за кілограм кави українцю доведеться віддати на 94 гривні більше, ніж поляку.
 
Водночас середня українська родина витрачає на продукти харчування більше, ніж польська. Відповідно до даних GFK, 53 % витрат середньостатистичного українського домогосподарства – це витрати на харчі, у Польщі цей показник лише 24 %. Це багато говорить про різницю доходів українських і польських домогосподарств. 
Як рахували: Порівняння витрат проводилось на основі споживчої панелі домогосподарств, яка показує купівельну поведінку населення тієї чи іншої держави. Приблизно 10 тисяч українців і 8 тисяч поляків щоденно звітували про свої покупки по 90 групам товарів. Панель домашніх господарств охоплює всі точки продажу: великі торгові мережі, оптові ринки, магазини роздрібного продажу, ятки тощо.
Джерело:
До списку новин