загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Кабмін домовляється з МВФ про нові тарифи на газ

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Україна продовжує консультації з МВФ щодо "газової" питання.

Зростання цін на газ для населення в Україні не відбудеться без затвердження прозорої формули ціноутворення на газовому ринку. Про це в кулуарах парламенту заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

"Говорити про підвищення ціни на газ неприпустимо. Я переконаний, що ніякого підвищення ціни на газ не буде, поки не буде затверджена абсолютно чітка і прозора формула ціноутворення на газовому ринку. Це стосується наших громадян – всі повинні розуміти, як утворюється ціна на газ", – підкреслив Розенко.

Нагадаємо, Кабмін залишив незмінним тариф на газ для населення до червня 2018 року. Так, на засіданні 28 березня уряд продовжив дію постанови "Про затвердження Положення про покладання спеціальних зобов'язань на суб'єктів ринку газу" до 1 червня 2018 року.

Термін дії постанови закінчувався 1 квітня. Якби Кабмін його не продовжив, в країні довелося б переглядати ціни на газ через те, що набрав би чинності інший документ – постанова від 22 березня 2017 року. Однак в методиці, запропонованій в цій постанові, не враховується вартість закупівель газу з-за кордону – той самий "імпортний паритет". І формула перегляду ще не готова.

Рішення про те, як саме враховуватиметься імпортний паритет, Україна ухвалить після консультацій з МВФ, Світовим банком і Європейським Енергоспівтовариством. Раніше в МВФ зазначили: ціна на газ для населення має дорівнювати ціні для імпортерів. Це питання залишається під пильною увагою Фонду.

До тих пір ціна на газ для населення залишиться на рівні 4,942 грн за кубометр. Зазначимо, ціна становить лише частину тарифу на газ – крім закупівельної ціни, до тарифу закладено також податки і витрати на транспортування газу. При цьому, як повідомляв міністр фінансів Олександр Данилюк, внаслідок розробки нового механізму розрахунків тарифи на газ можуть не тільки не зрости, але і знизитися..

Рішення Кабміну стосуються тільки цін на газ для населення. Ціни на газ для промисловості формує ринок.

 

Джерело:
До списку новин