Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

До кого звертатися, якщо вам не перерахували пенсії

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Пенсійний фонд зобов'язаний перераховувати виплати самостійно, але якщо цього не сталося, потрібно звертатися в суд.

"Нові пенсії, починаючи з січня 2018 року, отримали ті, кому встигли перерахувати виплати. Я військовий пенсіонер і ніби як в квітні повинен побачити свою надбавку. На скільки повинні підвищити пенсію? Чи потрібно звертатися в ПФ або перерахунок буде проведений автоматично?" - Арсеній Вовченко, м. Київ.

Відповідає Марина Медведєва, директор ТОВ "Центр Пенсійного Права":

Відповідно до преамбули Закону України № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" держава гарантує перерахунок призначених пенсій у зв'язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення. Згідно ч. 3 ст. 63 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або в зв'язку з введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) і премій у розмірах, встановлених законодавством.

Тобто коли піднімаються посадові оклади військовослужбовців, автоматично повинна підніматися і пенсія у осіб, які отримують військову пенсію. Наприклад, підняли оклади на 30%, і пенсія збільшилася на 30%.

На жаль, Пенсійний фонд статтю Закону не виконував і пенсії військовослужбовців не перераховував. І військові пенсіонери були змушені звертатися до суду. Суди позови задовольняли і зобов'язували Пенсійний фонд перерахувати пенсію. КМУ прийнято Постанову "Про перерахунок пенсій особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 року №103, яка повинна забезпечити виконання ст. 63 Закону України №2262-ХІІ. Зокрема, пенсії повинні перерахувати за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу (Міноборони, МВС та інші). Тобто пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду, і в квітні 2018 року військові пенсіонери повинні отримати перераховану пенсію за січень-квітень 2018 року.

Але вам краще звернутися до суду з позовною заявою про перерахунок пенсії та отримати її за весь час після виходу на пенсію. Тобто якщо ви на пенсії з 2014 року - вам повинні виплатити перераховану пенсію, починаючи з 2014-го.

 

Джерело:
До списку новин