Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Науковець пояснив, як у грозу уникнути небезпеки

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Розпочався небезпечний сезон блискавок. Що робити, щоб не стати жертвою блискавки, пояснюють фахівці.

"Інтенсивність грозових процесів, що супроподжуються блискавицею, є найвищою під час теплого сезону – з травня по вересень. Є кілька факторів, які провокують таке явище, – пояснює для Експрес-онлайн Борис Лєсков, старший науковий спiвробiтник вiддiлу фiзики атмосфери Українського науково-дослiдного гiдрометеорологiчного iнституту. – У цей період повітря добре прогрівається, підвищується й показник вологості. Краплі в хмарі мають різні заряди, для прикладу, всередині хмари вони від'ємно заряджені, у верхній частині - позитивно, між ними утворюється електричний потенціал, напруженість може сягати сотень вольт на один метр. Відтак, підвищується ймовірність появи іскри, в результаті чого формується блискавка. А земля притягає блискавку, адже виникає напруга.  

Для утворення цього небезпечного явища може вистачити маленької хмарки, як,  для прикладу, це сталося влітку 1951 року. Тоді на Хмельниччини косарі йшли з поля, з маленької хмарки був лише один розряд. Блискавка влучила в косу одного чоловіка, який через це загинув.   Тож перше правило: метал є чудовим провідником струму, тому під час негоди слід відкладати всі металеві предмети (наприклад, городне приладдя) подалі.  

Правило номер два: дерева притягують блискавки, особливо, якщо вони поодинокі. У 1969 році жінка сховалась від грози під високою грушкою, блискавка потрапила в дерево, людина загинула на місці.  

Третє правило: не варто у грозу їхати на велосипеді чи на машині. Кілька років тому двоє молодиків їхали на велосипеді в грозу, блискавка вбила одного з них, інший потрапив до лікарні.   Ще одну небезпеку під час блискавиці становить мобільний телефон, навіть якщо його вимкнути, утримуватиметься мінімальна потужність, виділяється електромагнітна енергія, що забезпечує провідність. Доволі часто блискавка уражає людину через її мобільний телефон.   

Тож бережіться цього явища. Найбезпечніше у грозу перебувати у приміщенні, де слід зачинити всі вікна й двері, а також вимкнути електроприлади та мобільні телефони".

Джерело:
До списку новин