загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Вознесіння Господнє 2018: дата, традиції, прикмети

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Вознесіння Господнє у 2018 році в Україні припадає на четвер, 17 травня. Християни відзначають це свято на сороковий день після Великодня. 

Зазвичай, Вознесіння Господнє випадає в четвер 6-го тижня після Великодня. 

Історія свята

Згідно з Євангелієм, весь цей період після Воскресіння Ісус Христос перебував зі своїми учнями. А на сороковий день він вознісся на небо, сів праворуч Отця і відкрив людству вхід у Царство Небесне, подарувавши надію на прощення гріхів і вічне життя. Тому свято Вознесіння Господнього є одним із ключових для всього християнського світу.

Спаситель вивів апостолів з Єрусалиму у Віфанію на гору Єлеон. Там він їх благословив їх і розповів, що незабаром апостоли будуть хрещені Святим Духом і продовжать нести істину по всьому світу. А потім піднявся на небо і зник за хмарами.

Це останній день, коли Ісус перебував на землі. Після цього два ангели сповістили про те, що Христос ще повернеться на землю, щоб судити живих і мертвих.

Про Вознесіння Господнє сказано в кінцевих главах двох Євангелій: «І так Господь, після розмови з ними, вознісся на небо і сів праворуч Бога» (Мк. 16:19) і «І вивів їх з міста до Віфанії і, піднявши руки Свої, благословив їх. І, коли Він благословляв їх, почав віддалятися від них і возноситися на небо»(Лк. 24: 50-51).

У духовному аспекті, це свято надії на зустріч з Господом під час Його Другого пришестя. Бо за Писанням, коли Іісус Христос возносячись на Небо зник у височині, апостоли побачили двох «мужів у білій одежі». Ангели сказали їм, що буде Друге пришестя Спасителя на землю, Він «прийде таким же чином, як ви бачили Його, коли Він сходив на небо» (Діян. 1: 11).

Вознесіння Господнє відзначають протягом 10 днів: 16 травня - передсвяття, в цей же день, згідно з церковним календарем - віддання свята Пасхи; 17 травня - саме свято, Вознесіння Господнє та протягом 8 наступних днів - післясвято, яке завершується відданням свята. До віддання Вознесіння Господнього, цього року - 25 травня, священнослужителі на богослужінні одягають біле облачення.

Традиції на Вознесіння Господнє

Приготування до свята починаються ще в середу. Напередодні Вознесіння віряни йдуть до церкви для сповіді і причастя.

У четвер у храмах відбувається урочисте богослужіння з нагоди Вознесіння Господнього. Для проведення літургії священики вдягають білі шати. Піст у цей день не дотримується, можна їсти будь-яку їжу.

У день Вознесіння прийнято поминати покійних батьків. За традицією, для цього пекли особливе печиво, яке називають "Божа окутка" або "онучки". За формою випічка нагадує сходинки. Взявши їх, люди зазвичай ішли на кладовище до могил рідних, а також до церкви. Також гостинцями частували своїх родичів, до яких ходили в гості.

У день Вознесіння потрібно молитися про благополуччя і здоров'я: в цей день, перед тим, як зійти на небеса, Господь, як прийнято вважати, вислуховує усі прохання людей і виконує їх. Також у цей день варто попросити вибачення у всіх, з ким ви у сварці. На Вознесіння існує звичай "ходити на роздоріжжя" - в гості до рідних та знайомих і дарувати їм спечені з пшеничного тіста на меду та з цукровими візерунками "драбинки", що символізують шлях на небо.

На Вознесіння згадують покійних батьків і печуть особливу випічку

Що не можна робити на Вознесіння

На Вознесіння (хоча, в принципі, і кожного дня) не можна смітити на вулиці і плювати. За віруваннями християн, так можна ненароком потрапити в Ісуса, або він це помітить, будучи у подобі жебрака.

Великий гріх на Вознесіння – робота на городі, по домашньому господарству, прибирання у хаті та інше.

У цей день не можна говорити "Христос Воскрес", адже на Вознесіння з церков виносять Плащаницю.

Українці вірили, що у це свято не можна думати про погане – краще день провести у колі сім'ї.

Прикмети на Вознесіння

За слов'янською народною традицією, з цього дня весна закінчується й починається перехід до літа, тому вже можна не боятися похолодань.

У народі Вознесіння традиційно пов'язують з урожаєм, оскільки воно припадає на кінець весни – початок літа. У цей час всі просили, щоб врожай був гарним.

Вважається, що якщо на Вознесіння хороша погода, то вона протримається до 21 листопада, Дня святого Михайла. А дощовий день, згідно з прикметами, віщує неврожай та хвороби у худоби.

Якщо викупатися на Вознесіння в річці – здоров'я буде міцним.

Якщо курка знесла цей день яйце, його потрібно підвісити під дахом будинку, щоб воно захищало мешканців від нещасть.

Почути каркання ворони в цей день – добрий знак.

Цього дня вмивалися росою: вважалося, що на Вознесіння Господнє вона стає цілющою, а властивості трав у лікуванні посилювалися і зберігалися до Івана.

Є прикмета, що на Вознесіння Господнє нічого не варто робити з домашніх справ, інакше невдача буде переслідувати вас весь рік.

 

Джерело:
До списку новин