Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Науковці доводять: для щастя грошей не треба. А що ж потрібно?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Відомий психолог, дослідник університету Вашингтона в Сент-Луїсі Тім Боно випустив нову книжку, у якій розповідає про банальні, на перший погляд, поради для тих, хто ще не почувається настільки щасливим, як би хотілося, пише газета "Експрес".  

Наприклад, Боно радить якомога менше сидіти за комп'ютером, натомість не забувати про щоденні прогулянки, інтенсивно рухатися бодай 20 хвилин на день. А ще —  усміхатися, навіть крізь сльози. Крім того, не залишати гаджети вночі біля ліжка, бо вони заважають повноцінному сну.   За кожною з цих рекомендацій, як стверджує автор, —  досвід практичних експериментів і численних медичних досліджень. І, що найважливіше, цими порадами може легко скористатися кожен охочий.   Невже й справді такі прості речі можуть зробити кожного з нас щасливішими? З'ясовуємо це в розмові з фахівцями.  

—  Як фізична активність допомагає людям почуватися задоволеними?  

—  Вiдчуття щастя зебезпечує серотонiн. Цей гормон знiмає напругу, впливає на нормальний сон i апетит. Серотонінвидiляє органiзм людини зокрема пiд час iнтенсивних занять спортом, —  пояснює Геннадій Апанасенко, доктор медичних наук, валеолог. —  Саме тому фізична активність добре відволікає від подразників, які можуть навіювати тугу, агресію. Експериментально доведено: зайву емоційну напругу допомагають зняти легка пробіжка чи навіть просто інтесивна піша ходьба (інтенсивна —  це настільки швидка, щоби вам було важко говорити —  так буває при швидкості не менш як шість кілометрів на годину). Аналогічний ефект можна спостерігати після двох з половиною годин неквапливої прогулянки.  

—  Тім Боно радить усміхатися навіть крізь сльози. Навіщо?  

—  Це хороша порада, адже взаємозв'язок між відчуттям щастя і усмішкою, між психологічним і фізіологічним, дуже тісний, —  додає Ігор Корнієнко, кандидат психологічних наук, фахівець з практичної психології. —  Губи людини розтягуються в усмішці —  і, навіть мимоволі, запускається механізм позитивних реакцій. Усміхаючись, ми не лише, так би мовити, заряджаємося позитивом, а й мимоволі позбуваємося гнiву, неприємних емоцій. Тож у ситуацiї, яка здається вам складною, змушуйте себе усміхнутися. Нехай на душі тягар, але зробіть це —  подумайте, що все буде гаразд.   Важливо не лише усміхатися, а й якомога частіше сміятися. Пiд час смiху в органiзмi видiляється, крім серотоніну, ще й ендорфiн —  гормон щастя. Людина, яка часто смiється, рідше потерпає вiд стресу та депресiй. Крiм того, така людина зазвичай здатна оточити себе веселими та щасливими людьми. А оточення відіграє чималу роль у нашому щоденному настрої та відчутті щастя.  

—  Науковці кажуть, що слід бодай двічі на день цілуватися і обніматися. У чому тут резон?  

—  Доведено, що звичайний поцiлунок запускає низку хiмiчних, фiзiологiчних процесiв в органiзмi: видiляються хiмiчнi сполуки, якi вiдповiдають вiдчуттю ейфорiї. Пiд дiєю гормону окситоцину ми стаємо прихильнiшими до iнших людей, —  пояснює Василь Черепанин, сексопатолог. —  Обійми —  це сигнал до вироблення в організмі окситоцину, який допомагає позбутись відчуття самотності та гніву, а також серотоніну. Психологи кажуть, що для гарного настрою людині потрібно, щоб її обіймали щонайменше чотири рази на день. Причому це може бути дотик просто доброго знайомого чи колеги. Головне —  тактильний контакт.  

—  Цікаво, що Тім Боно каже не класти біля ліжка мобільний телефон, бо він заважає нормальному сну. А невиспані люди зазвичай менш щасливі. То як пов'язані сон і щастя?  

Г. Апанасенко:—  Коли ми спимо, в організмі виділяється мелатонін —  основний гормон епофізу, регулятор добових ритмів. Дані експериментів свідчать, що під впливом мелатоніну підвищується вміст іншого гормону —  серотоніну. Якщо людина регулярно недосипає, синтез мелатоніну, а отже, і пов'язаних з ним гормонів, порушується.

Джерело:
До списку новин