Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Для чого шостого липня треба скупатися у водоймі, а дівчатам - ще й зварити особливу страву

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

За звичаєм, всі повинні були викупатися у воді — від немовлят до людей похилого віку.

У церкві 6 липня відзначали день пам'яті святої мучениці Агрипини (Горпини), яка ще в молоді роки вирішила відмовитися від вступу в шлюб, а присвятила своє життя служінню Господу. У той час були поширені гоніння щодо християн, незабаром Горпина була заарештована і піддана мукам, не бажаючи відмовлятися від християнства на користь ідолопоклонства. За свою віру дівчина отримала нагороду - ангел звільнив її від з темниці. Однак сама Горпина все-таки незабаром померла у в'язниці від отриманих ран. Поховали її три християнки, і відзначали, що біля труни Горпини почали відбуватися чудеса.

У давнину саме з цього дня люди починали купатися в річках і озерах. За звичаєм, всі повинні були викупатися у воді - від немовлят до людей похилого віку, якщо вже не в річці або озері, то в лазні. Увечері збирали лікувальні трави, які, за переказами, мають в цей час найбільшу лікувальну силу. Обов'язково слід задобрити водних духів і входити у водойми чистими. 

Цього дня проводили один цікавий обряд: увечері дівчата збиралися з подругами і спочатку товкли в ступі ячмінь, з якого потім варили кашу. Вважалося, що ця страва є дуже корисною для жіночого здоров'я. Також жителі села вскладчину готували кашу і годували нею жебраків.

Дітей водили вмиватися до джерел для міцного здоров'я, ховали від нечисті худобу. Крім того, існувала традиція викочування жита 6 липня - посіви м'яли, буквально перекочуючись в положенні лежачи.

Слов'яни вірили, що в цей день можна збирати цілющі трави і рослини - засоби, приготовані на їхній основі, будуть максимально ефективними. Це була ніч перед Купала, яка вважалася містичною - її називали часом перевертнів, чаклунів і відьом. Існувало чимало прикмет, пов'язаних саме зі святом Купала. 6 липня клали на поріг будинку кропиву, чортополох і звіробій, вважаючи, що ці трави відлякають нечисту силу.  Такі трави вважалися цілющими, ними обкурювали хворих і нещасних, проганяли всяку нечисть і використовували для інших обрядів. До речі, дівчата також ворожили на цілющих травах, вивчали прикмети. 

Головною купальської травою вважалась папороть, таємничий цвіт якої в ніч на Івана Купала йшли шукати найсміливіші юнаки. Вважалося, що опівночі цвіт папороті з'являється тільки на декілька секунд і одразу ж зникає. У того, хто знайде чаклунську рослину, збудуться всі бажання, він буде щасливим, здоровим і багатим.

Наші пращури раділи цьому дню і вірили, що купальські обряди допоможуть їм захистити свій дім і близьких, зміцнити здоров'я і попросити у долі щастя.

З давніх-давен день Івана Купала був пов'язаний з різними ритуалами, обрядами, традиціями і повір'ями.

Івана Купала: традиції та обряди

У ніч на Івана Купала молодь стрибає через багаття, дівчата плетуть вінки і ворожать на судженого, всі веселяться і шукають загадковий цвіт папороті.

З ранку в день Івана Купала було прийнято купатися в річках і озерах, щоб очистити і душу, і тіло. Однак багато людей вважали, що робити цього не варто, оскільки в такий містичний день на дно може потягти водяний.

Одна з найзнаменитіших і таких, що дійшли до наших днів, традицій - стрибати через вогнище на Івана Купала. Такі багаття вважалися очисними: люди водили хороводи навколо вогню і стрибали через нього. Закохані пари намагалися перестрибнути багаття разом, взявшись за руки, вважалося, що після цього життя стане щасливішим, а любов - міцнішою.

Іноді через купальські багаття проганяли домашню худобу, щоб уберегти тварин від мору. Також люди вірили, що якщо в ніч на Івана Купала в багатті спалити сорочку хворої дитини, вона одужає якнайшвидше.

Молоді дівчата, які ще не зустріли свого судженого, на свято Івана Купала ворожили на кохання. Вони плели вінки з польових квітів і трав, ставили на них запалені свічки, і пускали такий вінок у воду.

Вважалося, що якщо вінок одразу ж йшов на дно, то, на жаль, коханий розлюбив дівчину. Якщо вінок пристав до берега і не рухається, в цьому році на весілля розраховувати не варто. А якщо вінок поплив далеко, а свічка не гасне, дівчину чекає зустріч з тим єдиним і щасливе довге життя.

Народні прикмети на 6 липня

Соловей не співає на Аграфену - скоро урожай ячменю можна буде зібрати

Якщо йде дощ, то буде хороший урожай хліба

Якщо на Аграфену ріпу посіяти, то вона обов'язково вродить.

 

Джерело:
До списку новин