загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Стало відомо, скільки грошей не вистачить Пенсійному фонду на виплату пенсій до кінця цього року — ЗМІ

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Пенсійному фонду України до кінця 2018 року може не вистачити близько 12 млрд грн для виплати пенсій. 

Пенсійний фонд минулого тижня порушив графік виплат пенсій за липень. У відомстві пояснили затримку розрахунку з пенсіонерами технічними проблемами, пов'язаними з касовим розривом надходжень Єдиного соціального внеску.

Уряду цих аргументів виявилося достатньо, щоб покласти відповідальність за збій виплат на Пенсійний фонд. У Міністерстві фінансів повідомили, що свої зобов'язання перед ПФ в частині дотацій Кабінет міністрів виконав в повному обсязі, перерахувавши у січні-липні 83,4 млрд гривень. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що ініціює службове розслідування. "Це ваша особиста відповідальність - вчасно виконувати обов'язки перед українськими пенсіонерами. Ще раз, хоча б день будуть затримки, я можу сказати, що я точно вам не пробачу", - пообіцяв прем'єр, звертаючись до голови ПФ Олексію Зарудному. Керівник фонду заперечувати Гройсману не став, пізніше опублікувавши на сайті ПФ офіційні вибачення перед пенсіонерами, яким змістили дні виплат.

"Діра" в 12 млрд гривень

Ще на початку року у відомстві були змушені почати залучати позики у Держказначейства для покриття касових розривів. У березні-квітні після перерахунку заднім числом пенсій військовим і поліцейським витрати на ПФ зросли, а разом з ними зросла потреба у позиках від Казначейства. Незважаючи на те, що це стандартна практика, суми позик стали більше, ніж зазвичай.

До кінця року ПФ може не вистачити близько 12 млрд гривень для виплати пенсій, пояснив високопоставлений урядовий чиновник, що побажав залишитися не названим. Недостачу доведеться або перекривати за рахунок позик Казначейства, або вносити зміни до держбюджету і збільшувати дотації на виплату пенсій. Нагадаємо, дотації ПФ в цьому році заплановані на суму 139 млрд гривень.

"Не буде такого, що комусь не виплатять пенсії. Рік закриють, але питання в тому - як. До останнього часу Держказначейство прикривало прорахунки Пенсійного фонду і давало їм позики. Але зараз Оксана Маркарова (в. о. міністра фінансів, - ред.) розставила все по місцях, давши зрозуміти прем'єру, що не все так просто, як його запевняв міністр соціальної політики Андрій Рева і керівництво Пенсійного фонду", - уточнив урядовець.

За словами чиновника, Мінфін ще на початку року попереджав прем'єр-міністра, що популярні заходи щодо підвищення пенсій військовим і поліцейським не по силам скарбниці. "Популізм вилазить боком, за "солодкі рішення" тепер потрібно платити. Рева планував перекрити недостачу за рахунок чергового підвищення мінімальної зарплати, але зараз для цього немає можливості. Навіть розглядали варіант збільшити ставку ЄСВ, але в підсумку від цієї ідеї відмовилися. Поки залишається перекривати "діру" або за рахунок збільшення дотацій або за рахунок позик Держказначейства. Інших варіантів немає", - додав чиновник.

Крім того, делікатності цій проблемі додає жорстка позиція Міжнародного валютного фонду, який вимагає від уряду скоротити витрати, повідомило джерело видання. До того ж, зазначив співрозмовник, Фонд ще перед підвищенням пенсій військовим попереджав влади про ризики, і тепер за спроби "роздути витрати" скарбниці на пенсійні цілі "буде бити по руках".

Втім, у Міністерстві соціальної політики ризик нестачі коштів на пенсійні виплати не визнають, запевняючи, що всі підвищення пенсій і в цьому, і в минулому роках робилися в рамках бюджету Пенсійного фонду. "Всі підвищення, які робив уряд, затверджувалися ще торік у жовтні, було заплановано підвищення прожиткового мінімуму з липня та з грудня, також було заплановано підвищення пенсій військовим, і всі ці кошти передбачені. Зміни до держбюджету для збільшення дотацій Пенсійному фонду в цьому році не знадобляться", - пояснив РБК-Україна Микола Шамбір.

За словами чиновника, всі позики, які ПФ брав чи ще буде брати в цьому році, ПФ планує погасити до кінця року, як того вимагає бюджетне законодавство. Разом з тим, за словами Шамбіра, розглядається можливість списання "історичного" боргу ПФ перед Держказначейством у розмірі 48 млрд гривень. Заборгованість утворилася ще до 2014 року із-за недостатнього планування коштів з держбюджету", - пояснив чиновник. "Є наша позиція, є рекомендація бюджетного комітету Верховної ради по списанню цієї позики (мова про 48 млрд гривень, - ред.). Ризику того, що цей обов'язок ляже на плечі пенсіонерів, я не бачу", - зазначив заступник міністра.

Поле для маневру

У наступному році витрати на фінансування пенсій зростуть, в тому числі з-за чергового підвищення сум виплат військовим. Нагадаємо, уряд, відчуваючи нестачу ресурсу, передбачив поетапний перерахунок пенсій військовим і поліцейським. На першому етапі - з січня 2018 року - в середньому пенсія для відставних військових і поліцейських збільшується на 1,5 тисячі гривень. "По завершенню ця цифра може подвоїтися. Тобто, з 1 січня 2020 року пенсійне забезпечення силовиків виросте майже в два рази", - заявляв раніше міністр соцполітики Андрій Рева.

Розглядаючи компенсатори для бюджету ПФ, уряд ще на початку червня додало членів фермерських господарств перелік платників єдиного соціального внеску (ЄСВ).

У Пенсійному фонді, розуміючи, що надходжень ЄСВ вже недостатньо, також запропонували Мінсоцполітики кілька інших джерел для зростання доходів. Як пояснили РБК-Україна в ПФ, мова йде про збільшення максимальної величини бази нарахування ЄСВ, яка на сьогоднішній день становить 55,8 тисяч гривень (15 мінімальних зарплат).

Крім того, ПФ вважає за доцільне запровадити регресивну шкалу нарахування ЄСВ. Це означає, що якщо сума зарплати перевищує 55,8 тисяч гривень, то ставка внеску буде менше 22%. У пенсійному відомстві також пропонують встановити для керівників підприємств мінімальний посадовий оклад у подвійному розмірі мінімальної зарплати. На сьогоднішній день це складе 7446 гривень.

У лютому міністр Рева також говорив про необхідність запровадити регресивну шкалу і збільшити максимальну суму, з якої стягується соцвнесок. Ці заходи, за оцінками міністра, дозволять залучити для виплати пенсій додатково 5 млрд гривень.

 

Джерело:
До списку новин