Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Спокій тільки сниться: як пенсіонеру знайти роботу?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

На відміну від європейських пенсіонерів, українські герої праці рідко виїжджають за межі свого міста. Вільний час вони, як правило, присвячують не подорожам, а пошукам нової роботи – на одну пенсію в Україні прожити непросто.

КОЖЕН ТРЕТІЙ українець  – пенсіонер. При цьому більше половини наших співгромадян, навіть вийшовши на заслужений відпочинок, продовжують працювати.

Пошук роботи для пенсіонерів в Україні дійсно є проблемою. Як правило, людей похилого віку охоче беруть на низькооплачувані вакансії, навіть якщо ті – в силу досвіду і віку – можуть запропонувати роботодавцям більш якісний «продукт».

ВІК НЕ ПЕРЕШКОДА. Нерідко роботодавці шукають людину зі взаємовиключними характеристиками: молодий, але досвідчений; енергійний і активний, але терплячий; амбітний, але вміє працювати в команді.

Пенсіонер, який знаходиться в пошуках роботи, повинен вміти пропонувати себе і не вибачатися за свій вік. У резюме слід концентруватися не на тому, на якому місці і скільки років ви відпрацювали, а на тому, що ви вмієте робити найкраще і які ваші знання допоможуть виконувати завдання краще, ніж це зможуть зробити інші кандидати.

Людина, яка досягла пенсійного віку, може звернутися на біржу праці. Але такий пенсіонер не буде вважатися безробітним і позбавляється безлічі привілеїв. Зате пошуком роботи біржа займеться самостійно.

КИМ ПРАЦЮЮТЬ ПЕНСІОНЕРИ? Найпопулярнішими спеціальностями на сайтах з працевлаштування, на які запрошують людей пенсійного віку, є: копірайтер, модератор, коректор, web-розробник, верстальник сайту, системний адміністратор. Для працевлаштування на ці вакансії пенсіонер повинен впевнено володіти комп’ютером і мати бажання розвиватися, вивчати щось нове.

На біржах праці жінкам-пенсіонерам найчастіше пропонують роботу на виробництві, роботу нянею, вихователем, касиром, репетитором, бухгалтером.

Чоловікам пенсійного віку – роботу сторожем, охоронцем, кур’єром, листоношею.

Довідка EtCetera. В Україні 38% роботодавців взагалі відмовляються співпрацювати з людьми похилого віку. Решта зізнаються, що готові прийняти пенсіонерів на роботу лише як виняток. Перш за все, це пов’язано з тим, що літні люди не розбираються в сучасній техніці і засобах комунікації, хоча й готові працювати за менші гроші.

НАГАДАЄМО, що з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року буде призначатися тимчасова державна соціальна допомога непрацюючим особам, які досягли встановленого пенсійного віку і мають страховий стаж не менше 15 років, але не набули права на пенсійну виплату. Розмір соцдопомоги складе 1373 гривні.

РЕЙТИНГ. У рейтингу найгірших країн для життя пенсіонерів Україна посіла почесне восьме місце. Антилідерами рейтингу також стали Іран, Росія і Йорданія. При цьому найкращою країною для комфортної пенсії визнали Нову Зеландію.

 

Джерело:
До списку новин