загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

В Україні впровадять нові правила видачі ліків: у чому суть

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Вже з 1 квітня 2019 року українці зможуть отримати медикаменти за програмою "Доступні ліки" в будь-якій аптеці країни. При цьому частину ліків можна буде отримати за електронним рецептом, не пред'являючи медичну картку. Йдеться про препарати від трьох категорій захворювань: діабет ІІ типу, бронхіальна астма і проблеми серцево-судинної системи.

Що несуть нові зміни?

Що зараз

Нині для отримання ліків українцям потрібно зробити лише три кроки: взяти у лікаря правильно виписаний рецепт, звернутися в аптеку, яка має позначення "Доступні ліки" і забрати там необхідні препарати зовсім безкоштовно або з незначною доплатою. У проекті по всій країні бере участь 8 тисяч аптек.

Які зміни з 1 квітня

Ліки можна буде взяти у будь-якій аптеці на території України. Крім того, в рамках медичної реформи видача ліків проходитиме через електронні рецепти. Так, у програмі вказані медикаменти від трьох категорій захворювань: діабет ІІ типу, бронхіальна астма і проблеми із серцево-судинною системою.

Які ліки у списку

Раніше в Україні Міністерство охорони здоров'я розширило список ліків. Зараз у нього входить 261 найменування від 43 виробників.

Із повним переліком ліків можна ознайомитися тут.

Що стосується виробників, які беруть участь у програмі реімбурсації, то в списку вітчизняних компаній вказані: "Лекхім-Харків", Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод, "Фармацевтична компанія" Здоров'я", "Дарниця", Київський вітамінний завод, "Фармак", "Кусум Фарм", "Київмедпрепарат", "Лубнифарм", "Астрафарм".

Представниками зарубіжного фармацевтичного ринку є Sanofi-Winthrop Industrie (Франція), Gedeon Richter (Угорщина), Teva Pharmaceutical Industries (Ізраїль). Також до української програми приєдналися виробники із таких країн, як Словенія, Туреччина, Швейцарія, Румунія, Греція, Мальта, Іспанія, Польща та Індія.

Хто заплатить

Вартість ліків покривається Національною службою здоров'я (НСЗУ). Гроші будуть переведені конкретно кожній із аптек на території України.

Навіщо це робиться

У профільному Міністерстві впевнені, що "Доступні ліки" зможуть мотивувати фармвиробників знижувати ціни на медикаменти.

"Правила програми "Доступні ліки" спонукають фармвиробників знижувати ціни. У новому реєстрі ціни на окремі препарати стали нижчими на 40% і більше. У середньому ціни на препарати знизилися на 6,5%", — кажуть у Міністерстві охорони здоров'я.

Думка експерта

Як вважає директор Асоціації професійних аптек України Володимир Руденко, програма показала себе з хорошого боку. Але якщо народні депутати спробують внести у неї корективи — можуть початися проблеми.

"Програма уже діє півтора року і вона дійсно допомагає людям. Проблема в тому, що буде із 1 квітня 2019-го, але нині депутати ж хочуть провести аптечну реформу і різко скоротити їхню кількість в Україні. Ось тут і буде складність, адже крім комунальних аптек, не буде кому брати участь у програмі. Відтак може постати питання економічної і фізичної доступності препаратів", — розповів Руденко.

Йдеться про законопроект №8591, який передбачає скорочення загальної кількості аптек в Україні.

Віталій Тисячний

 

Джерело:
До списку новин