Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

У Пенсійному фонді повідомили, коли зарахують до страхового стажу підприємницьку діяльність

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Як повідомили спеціалісти Пенсійного фонду,  до стажу роботи зараховується будь-яка робота, на якій працівник мав державне соціальне страхування, або за умови сплати ним страхових внесків.

Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій визначено, що період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності, крім осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування, з першого липня 2000 р. підтверджується довідкою з бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

Період, коли фізична особа займалася підприємницькою діяльністю за спрощеною системою оподаткування:

— до першого січня 2004 р. підтверджується спеціальним торговим патентом, або свідоцтвом про сплату єдиного податку, або патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових внесків;

— з першого січня 2004 р. — довідками  із бази даних реєстру застрахованих осіб форми ОК-5, ОК-7.

У разі представлення вищезазначених документів періоди ведення підприємницької діяльності будуть враховані в страховий стаж для обчислення розміру пенсії.

Починаючи з першого січня 2018 р., передбачена можливість для визначення права на призначення пенсії за віком, відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», до страхового стажу включати зокрема періоди ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку. В цьому випадку зазначені періоди не враховуються до страхового стажу, з урахуванням якого буде визначено розмір пенсії.

Так, для підтвердження ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку з першого січня 1998 р. по 30 червня 2000 р. включно надається довідка про реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності. При цьому підтвердженням застосування в зазначений період спрощеної системи оподаткування є свідоцтво про сплату єдиного податку або патент про сплату фіксованого розміру прибуткового податку.

А період з першого липня 2000 р. по 31 грудня 2017 р. включно зараховується до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії за віком, за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску) за даними наявними в реєстрі застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

 

Джерело:
До списку новин