Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Введення у храм Пресвятої Богородиці: традиції та історія свята

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Щорічно Введення в храм Пресвятої Богородиці, або Марії, відзначається в один і той же день - 4 грудня - і припадає на період Різдвяного посту.

4 грудня відзначається одне з великих церковних свят – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Також воно має ще й іншу назву – Третя Пречиста.

У цей день прийнято молитися за Боже благословення для дітей. Бездітні пари просять про дарування потомства. Вагітні моляться Богородиці про вдалі пологи.

Введення в храм Пресвятої Богородиці: історія свята

Згідно з переказами, саме 4 грудня в Єрусалимський храм вперше увійшла трирічна Марія. Її батьки багато років молилися, щоб у них народилася дитина й дали обітницю про те, що якщо вона все-таки з'явиться на світ, то присвятять її служінню Богу.

І ось, коли Марії виповнилося три роки, її батьки Іоаким й свята Анна, - виконуючи обітницю посвятити свою дитину Богові, привели її в Єрусалимський храм. За звичаями того часу, її батьки запросили на свято посвячення родичів і друзів, які разом із ними вирушили до священного міста у храм. Після триденного шляху, відпочивши і переодягнувшись, урочиста процесія почала наближатися до храму, де на них чекали священики. Після того, як був проведений обряд посвячення, Свята Марія залишилася у храмі, а Анна та Іоаким повернулися до себе додому.

У храмі вона жила, за різними даними, до 12 або 15 років - до свого заручення з Йосипом. У храмі вона вивчала святе письмо й молилася. 

Значення цієї події, Введення у храм Пресвятої Діви Марії, в тому, що саме з нього починається служіння Богородиці Богу. Урочистість Введення пов'язане з майбутнім святковим днем ​​Різдва Христового. З дня Введення у храм на службі у монастирях наспівується різдвяна пісня: "Христос рождається, славте".

Традиції свята:

У народі це свято також називають “Воротами зими”, мовляв, воно відкриває цілу низку наших улюблених свят сезону. А саме Андрія, Миколая, Новий Рік, різдво, Новий Рік за старим стилем та далі — Водохреща. Неодмінно зранку віряни відвідують церкву. А за прикметою, хто на Введення першим вернеться в будинок — той і визначить долю, що буде панувати в оселі. Як зайде молодий хлопець, то буде весь рік буде гарним, усі будуть здорові й будуть водитись гроші. . Якщо завітає старий чи з дурним характером — то чекай лиха. А якщо стара жінка прийде, то і зовсім все буде скрута. 

Значна частина традицій і прикмет були пов’язані із освяченням води. Воду слід набрати там, де сходяться воєдино три джерела, освятити полум’ям, а потім використовувати від хвороб, намовляння чи для любовних приворотів.

Дівчата в цей день вмивали лице снігом і витирали червоним рушником, щоб колір шкіри був свіжим і завжди з рум’янцем.

А щоб в наступному році пряжа була вдалою — жінки мали сісти на порозі опівночі щоб прясти коноплі.

Що ж до харчування у святковий день — вже почався Пилипівський піст, тож страви були скромними. Але дозволялось певне ослаблення правил: вживання рибних продуктів, рослинної олії та невеликої кількості церковного вина.

Є і вірування, яке походить від культу вшанування померлих предків та сягає дохристиянських часів. Свято називають не Введенням, а Виденням, тому що у цей день душа, ніби то, може вийти і поглянути на своє тіло зі сторони.

  • Жінки, особливо старі і хворі в цей день сиділи вдома, а двері у хату могли взагалі бути замкнені.
  • Ввечері, коли дівчата лягали на Введення спати, казали: "Введення, введи мене у той дім, де я буду вік доживати". Вважалось, що в таку ніч має суджений приснитися.
  • А серед народних прикмет вважалося, що якщо день вітряний – зима буде з хуртовинами, на жнива дощитиме, а ще буде гарний врожай просо.
  • Від Введення до Благовіщення (7 квітня) не копали землю, вважалось, що у цей період земля «спочиває». А ще дуже недобрим був знак, коли хтось щось приходив в цей день позичати.

Чого не можна робити в це свято 4 грудня:

- укладати церковний шлюб;

- шити;

- прибирати;

- прати;

- ображатися, злитися, засуджувати когось;

- готувати скоромні страви - з м'яса, молочних продуктів і яєць (до 6 січня триває Різдвяний пост);

- у народі кажуть, що в цей день краще не давати в борг.

Прикмети на Введення

Скільки на Введення води, стільки на Юрія трави.

У цей день забороняється копати землю, бо вона відпочиває. В іншому випадку врожаю не буде.

У цей день зима остаточно вступає у свої права.

На свято прийнято ходити в гості. Якщо першим до хати увійде чоловік — рік буде вдалим, якщо жінка — бути біді.

Якщо на Введення ще тепло, то зима буде лютою.

Якщо в день введення в Храм Пресвятої Богородиці буде морозно, то зима буде м’якою.

 

 

 

 

Джерело:
До списку новин