Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Єдиний в Україні центр для бездомних запрацював на Рівненщині

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У Рівному по вулиці Жоліо-Кюрі запрацював оновлений Центр для бездомних. Заклад передбачений для людей без постійного місця проживання, а також осіб із складними життєвими обставинами. Розрахований Центр на 40 осіб, ще стільки ж може розмістити і пункт обігріву.

Раніше це приміщення було занедбане та використовували його під склади для притулку, що донедавна функціював на вулиці Дубенській. 

Окрім найнеобхіднішого, тут безхатченки зможуть отримати медичну, психологічну і правову допомогу. Є можливість відновити документи і продовжувати своє життя. 

Також з сьомого грудня планують відкрити додаткову послугу так званого підтриманого проживання, яка надаватиметься на платній основі.

Директор закладу Валерій Стасюк розповідає:

– Кімната для підтриманого проживання розрахована на десятьох осіб. За одну добу безхатько повинен буде сплатити 15 гривень, тому в таку кімнату поселятимуть лише тих, хто матиме постійний заробіток. Створена вона лише для чоловіків. У кімнаті є пральна машинка, мікрохвильова піч та окремий санвузол.

Загалом у центрі є три санвузли для загального користування, окремо для чоловіків, жінок та людей з інвалідністю, кухня, їдальня (також там можна почитати й книжки), кімната,у якій миють посуд та перукарня. А на другому поверсі розміщенні кабінети для працівників закладу.

Для того, щоб поселитися, безхатько має укласти з центром відповідний договір. Такий договір діє півроку. На цей період кожен безхатько отримує власний комплект білизни, мило, рушник. Їдять вони один раз на день о 9:20. За словами директора закладу, на утримування одного мешканця в середньому витрачають 15 гривень на день.

У центрі безхатьки перебувають лише з 17:00 до 10:00. За словами керівництва, вдень їх спонукають шукати роботу.

Допомагатимуть їм із соціалізацією.

«Такого Центру просто фізично не існує в Україні. Це єдиний комунальний заклад, який надає послуги із підтриманого проживання. Це так званий соціальний хостел з кращими умовами, де є можливість приготування їжі, є пральня та душові. Сподіваюсь, що новий Центр налаштує цих людей на зміну свого життя», – відзначив голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, який поспілкувався із мешканцями Центру та персоналом.

Безхатченкам такі зміни подобаються – у новому притулку є гаряча вода, простора кухня. Є кімнати для чоловіків та жінок, облаштували кабінет перукаря та невеличку бібліотеку.

Нагадаємо, старе приміщення притулку працювало по вулиці Дубенській з 1999 року на базі недіючого дитячого садочка. На той час це був перший подібний заклад в Україні. У приміщенні тіснилося декілька організацій соціального спрямування. Обласна влада прийняла рішення розселити ці структури та відновити дитсадок.

Практичні роботи з реконструкції будівлі на вул. Жоліо-Кюрі розпочалися у 2017 році. Приміщення реконструювали та додатково добудували другий поверх, на що спрямували більше 6 млн. грн. Половину суми виділи з Державного фонду регіонального розвитку, близько 2 млн. – з обласного бюджету та 500 – з міського.

Долучилися до облаштування центру і благодійники.

На сьогодні у новому закладі працює адміністрація обласного центру з надання соціальних послуг, а також 4 відділення – надання послуг з харчування та нічного перебування бездомних, обліку бездомних осіб та підтриманого проживання, надання соцпослуг особам з інвалідністю, пенсіонерам, іншим найбільш незахищеним верствам населення, надання послуг з перевезення.

 

Джерело:
До списку новин