Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Прощавай, обленерго! Українці самі обиратимуть постачальників електроенергії

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

З 1 січня 2019 року споживачі будуть укладати договори на постачання і на розподіл електроенергії.

Нова модель системи договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії та порядок укладення договорів визначені Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП №312 від 14 березня 2018 року. 

На сайті НКРЕКП буде створено загальну базу всіх постачальників. Крім того, обленерго, як розподільна компанія, на своєму сайті також зобов’язана вести перелік всіх постачальників з усіма їхніми реквізитами. Споживач заходить на цей сайт, вибирає постачальника, а вже потім знайомиться з його комерційними пропозиціями - цінами і термінами дії договору на постачання. 

Відповідно до норм закону Про ринок електричної енергії енергопостачальні компанії зобов’язані здійснити відокремлення діяльності з розподілу електричної енергії від інших видів діяльності вертикально інтегрованого підприємства (обленерго), в тому числі шляхом створення електропостачальника.

Українців з січня зобов'яжуть укладати два договори на електроенергію

Згідно зі встановленими правилами, для забезпечення споживання електричної енергії споживач укладає договори:

1) про надання послуг з розподілу електричної енергії споживачу за оператором системи розподілу;

2) про постачання електричної енергії споживачу за обраним енергопостачальником або поставки електроенергії постачальником універсальних послуг (для побутових або малих побутових споживачів).

Договір споживача з оператором системи розподілу переважно стосується технічних параметрів потужності, класу напруги, якості електричної енергії, процедури відключення і підключення.

Договір про постачання електричної енергії передбачає комерційний продаж споживачеві електричної енергії в якості товарної продукції. Договори про користування електричною енергією (для населення) і постачання електроенергії, укладені споживачами з обленерго припиняють свою дію з 1 січня 2019 року.

 

Джерело:
До списку новин