Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Воїнам УПА і УНРА надали статус учасників бойових дій

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Парламент посилив соціальний захист учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті. Верховна Рада прийняла законопроект, який розширює список воїнів, що можуть отримати статус учасника бойових дій.

Народні депутати проголосували у першому читанні і в цілому за законопроект №8519, який дає можливість надати статус учасника бойових дій воїнам армій, які воювали за незалежність України у ХХ ст.

На підтримку закону висловилися 236 народних депутатів.

Тепер учасниками бойових дій визнаються воїни Української повстанської армії, які боролися проти німецько-фашистських загарбників у період з 1941 по 1944 роки. 

Зокрема, у складі Української повстанської армії, Української повстанської армії отамана Тараса Боровця (Бульби) «Поліська Січ», Української народної революційної армії (УНРА), озброєних підрозділів Організації українських націоналістів. Вони, відповідно до закону «Про правовий статус і пам'яті борців за незалежність України у XX столітті», визнані борцями за незалежність України.

«До сьогодні вони не мали статусу ветеранів та відповідної державної підтримки. Поряд з цим військовослужбовці Радянської армії та Комітету державної безпеки такі гарантії мають», – йдеться в пояснювальній частині законопроекту.

Однак це дійсно тільки в тому випадку, якщо зазначені воїни не вчинили злочинів проти миру і людства.

Дії закону почнеться через три місяці після публікації.

Нагадаємо, в квітні 2015 року Верховна рада ухвалила закон «Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті». Згідно з ним,борцями за незалежність визнали особи, які брали участь у всіх формах політичної, збройної та іншої колективної та індивідуальної боротьби за незалежність України.

Закон перелічує десятки організації, починаючи від Січових стрільців, ОУН, УПА і до Народного руху. Закон зобов'язує державу та органи місцевого самоврядування надавати соціальні гарантії, пільги або інші виплати борцям за незалежність України у ХХ столітті та членам їх сімей.

Згідно з проектом закону, станом на кінець травня 2018 року в Україні залишились 1201 людина, котрі колись були членами УПА і ОУН.

 

Джерело:
До списку новин