Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Зникла людина: що повинна робити поліція і як діяти близьким?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Українська поліція щорічно отримує десятки тисяч заяв про зникнення людей. Тільки за 2017 рік таких було близько 35 тис. Більшість зниклих знаходяться досить швидко, причому живими і здоровими. Як діють в такій ситуації правоохоронці і що робити близьким?

УСІ ЖИВІ? Згідно з поліцейською статистикою, близько 95% всіх зниклих знаходять протягом першої доби після повідомлення про зникнення. Якщо за цей час людина не знайшлася, велика ймовірність того, що її вже немає в живих.

До речі, правила, згідно з яким людину починають шукати на третю добу після зникнення, не існує. Пошуки починаються практично відразу, щоб було більше шансів на успіх. Особливо це стосується зникнення дітей. У 2017 році таких випадків було більше 2,2 тисяч.

ПРОВАДЖЕННЯ ПРО ВБИВСТВО. За фактом зникнення людини відразу ж відкривають кримінальне провадження за статтею «Вбивство», але так було не завжди. Зміни до законодавства внесли після того, як у 2011 році в Севастополі зникли дві дівчинки. Їх шукали як живих близько тижня, після чого відкрили справу про вбивство. Тіла дітей знайшли майже через місяць після зникнення – вони стали жертвами маніяка-педофіла.

Зараз кваліфікація справи як розслідування вбивства дає можливість поліції проводити невідкладні заходи: призначення експертиз, отримання записів камер спостереження, телефонних розмов, дізнаватися, чи залишала людина межі країни. Якщо зниклого знаходять живим, справу закривають.

ЗА ВЛАСНИМ БАЖАННЯМ. Досить часто «зникають» люди, які зовсім не бажають, щоб їх знаходили. Це різного роду боржники, шахраї, іноді навіть біглі коханці. Шукати їх починають кредитори, жертви обману і родичі.

Діти теж найчастіше йдуть з дому за власним бажанням.

ВОЛОНТЕРИ І ДЕТЕКТИВИ. Якщо до пошуків підключаються волонтери, це суттєво полегшує роботу поліції. Наприклад, для прочісування лісу потрібно багато людей – силами правоохоронців тут не обійтися.

До приватних детективів українці звертаються набагато рідше. Але сищики погоджуються шукати людину тільки в тому випадку, якщо справа не «пахне» криміналом. У середньому за свої послуги вони просять від 500 доларів.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЛЮДИНА ПРОПАЛА? Якщо є підозри, що людина пропала або загубилася, потрібно відразу ж дзвонити в поліцію. До вас прибуде оперативно-розшукова група. Правоохоронцям потрібно розповісти все, що відомо про зниклого, описати його зовнішність, вказати особливі прикмети. Бажано підготувати кілька недавніх фото зниклого і згадати, яким була його поведінка до зникнення: про що він говорив, з ким зустрічався, де бував.

Поки поліція зайнята пошуками, потрібно скласти оголошення про зникнення з фото і описом розшукуваного, опублікувати його в соцмережах або розклеїти на вулиці. Всю отриману інформацію від очевидців та свідків слід повідомляти правоохоронцям.

Будьте готові до дзвінків від шахраїв, що пропонують інформацію за «невелику» плату. Не вірте їм, а відразу перенаправляйте на телефон поліції – там всі дзвінки записуються. І пам’ятайте – чим раніше ви повідомите про зникнення, тим вищі шанси знайти людину живою.

 

Джерело:
До списку новин