загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Рада зробила недержавні пенсійні фонди неприбутковими організаціями

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Верховна Рада України ухвалила правки до Податкового кодексу та інших законів України, якими, окрім іншого, повернула недержавним пенсійним фондам (НПФ) статус неприбуткових організацій.

Відповідні зміни до Податкового кодексу містяться в опублікованому тексті ухваленого закону №9260, який опублікували на сайті Ради.

Недержавні пенсійні фонди (НПФ) з 1 січня 2019 року знову отримають статус неприбуткових організацій, відповідна норма міститься в прийнятих Верховною Радою в бюджетному пакеті та офіційно опублікованих днями правках до Податкового кодексу та інших законів (№2628-VIII).

"Нарешті Рада ухвалила потрібне рішення, яким повернула НПФ статус неприбуткових організацій і виправила колізію в законодавстві, що створювала ризики їх функціонування", - прокоментував це рішення агентству "Інтерфакс-Україна" голова підрозділу з управління локальними активами групи ICU Григорій Овчаренко.

Він пояснив, що, попри те, що НПФ здійснюють свою діяльність на підставі закону "Про недержавне пенсійне забезпечення", який передбачає їх функціонування виключно у формі неприбуткових товариств, податкові органи відмовляли НПФ у внесенні до Реєстру неприбуткових установ та організацій, посилаючись на невідповідність статутів фондів вимогам Податкового кодексу.

За словами експерта, численні звернення до Мінфіну, роз'яснення регулятора - Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг і бізнес-омбудсмена про відсутність розбіжностей між вимогами Податкового кодексу та профільного закону не розв'язали проблеми.

Г.Овчаренко зазначив, що представники Мінфіну і податкового комітету Верховної Ради підійшли з розумінням до ситуації, що склалася, і підготували відповідні зміни до Податкового кодексу, проте понад рік депутати тягнули з ухваленням необхідного рішення, що стосується майже 1 млн людей-учасників НПФ.

Раніше народний депутат Павло Різаненко зазначав, що ухвалений закон разом із питанням неприбутковості також вирішив інше потенційно проблемне питання для НПФ. За його словами, зроблено виняток для пенсійних фондів із числа неприбуткових організацій, на які поширюється обмеження щодо віднесення на витрати їхніми контрагентами витрат на купівлю активів у неприбуткових організацій за мінусом 30%.

"Ця норма могла поставити НПФ у неконкурентне становище порівняно з іншими учасниками ринку під час продажу їхніх активів", - пояснив П.Різаненко.

 

Джерело:
До списку новин