Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Як тепер формується ціна на газ для населення і чому вона не завжди справедлива

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Експерт пояснив, за що конкретно ми платимо.

"Сьогодні ми платимо за кількість газу, але не за його якість, — розповідає у коментарі газеті Експрес Максим Білявський, експерт у сфері енергетики, радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України. — Хоча за кордоном природний газ вимірюється в енергетичних одиницях. Скажу більше: блакитне паливо, яке Україна імпортує з Європи, за документами продається нам також в енергетичних одиницях.

Перехід на кілокалорії дозволить платити за конкретний ефект — тепло, яке виділяється при згорянні одного кубометра блакитного палива. Якщо природний газ буде меншої калорійності — менше теплоти виділятиметься при його згорянні.

Що нижча калорійність, то більший обсяг газу необхідно витратити, щоб, наприклад, закип'ятити воду чи обігріти оселю.  Тобто, після переходу на енергетичні одиниці ми фактично платитимемо за конкретну температуру в будинку. Справедливою тоді буде й платіжка за спожитий газ".

"Сьогодні наші газзбути зазначають у платіжках обсяг енергії спожитого газу за трьома одиницями виміру: кВт/год, ккал, М/Дж, — додає Дмитро Марунич, співголова Фонду енергетичних стратегій. — Але ці показники мають суто інформаційний характер і на розмір оплати не впливають".

Леся Ясинчук

 

Джерело:
До списку новин