Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Смерть від грипу: як не стати наступною жертвою хвороби

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В Україні грип забрав уже чотири життя. Всі померлі не були вакциновані. Медики кажуть, що епідемії в країні поки що немає, але епідпоріг перевищено в половині областей, а лікарні переповнені. Крім того, штам Сингапур, який прийшов до України в цьому році, є дуже агресивним. Чим небезпечний нинішній грип і чи є сенс вакцинуватися в середині зими?

ФАКТ. В Україні в епідсезоні 2018/2019 років циркулюють три штами вірусу грипу: Мічиган, Колорадо і Сингапур. Останній, як відзначають медики, становить особливу загрозу. У 2017 році в США, де він лютував, від грипу і його ускладнень загинули 80 тисяч осіб. Це був антирекорд останніх 40 років.

У нашій країні з початку грудня 2018 року грип забрав уже 4 життя (дитини і трьох дорослих) у Києві і Харкові. За прогнозами, смертей буде більше, оскільки всього близько 140 тисяч чоловік у країні вакциновані від грипу. До того ж, українці не поспішають звертатися до лікаря, помітивши симптоми грипу, і вважають за краще лікуватися самостійно, тим самим ускладнюючи свій стан і підвищуючи ризик ускладнень.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. На поганій поінформованості в симптомах і наслідках грипу наживаються недобросовісні фармвиробники. Вони змушують людей купувати так звані «препарати для профілактики і лікування грипу», які насправді такими не є. FDA (Американське Федеральне управління з нагляду за якістю харчових і лікарських препаратів) навіть випустило попередження про шахрайство, пов’язане з такими продажами.

У відомстві заявляють, що про обман можуть говорити такі характеристики лікарського препарату:

– зменшує тяжкість і тривалість грипу;

– підвищує імунітет;

– є безпечною альтернативою вакцинації;

– запобігає зараженню грипом;

– є ефективним засобом для лікування грипу;

– забезпечує швидке одужання;

– підтримує природний імунний захист для боротьби з грипом.

ЩО РОБИТИ? Завідуюча кафедрою інфекційних хвороб у Медичному університеті імені Богомольця Ольга Голубовська на своїй сторінці в Фейсбук виклала правила поведінки «в разі зустрічі» з грипом і деякі характеристики захворювання.

За її словами, звертатися за допомогою потрібно вже в першу добу хвороби. В цьому випадку призначення противірусної терапії буде мати ефект. З противірусних препаратів медик радить озельтамівір, оскільки стійкість до нього низька, на відміну від ремантадина. Однак ці ліки потрібні не всім підряд, а, в першу чергу, пацієнтам з груп ризику, але вирішити повинен лікар.

ДЛЯ ЩЕПЛЕННЯ НЕ ПІЗНО. Медики наполягають на тому, що зробити щеплення від грипу, особливо людям із груп ризику, ніколи не пізно. Перевищення епідпорогу або оголошена епідемія не повинні ставати причиною відмови від щеплення. Це стосується і дітей, і дорослих, і навіть вагітних.

 

Джерело:
До списку новин