Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

В аптеках України дозволять повернення ліків: як це буде

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

З 1 січня українці зможуть повернути в аптеку неякісні ліки і отримати назад свої гроші. Але для цього потрібно, щоб препарат був визнаний неякісним Держлікслужбою.

Про це розповів директор аптечної професійної асоціації України, доктор фармацевтичних наук Володимир Руденко. За його словами, Держлікслужба повинна видати відповідний висновок для певної серії препарату, визнавши її неякісною.

"У випадку, якщо є якісь сумніви в якості препарату та Держслужба лікарських засобів визнала його неякісним, тоді на її сайті публікується відповідне повідомлення, про те що така-то серія такого-то лікарського засобу визнана неякісною і ці лікарські засоби наші громадяни зможуть повернути в аптеку", – пояснив Руденко.

 

Він підкреслив, що на сьогоднішній день функцією визнавати ліки неякісними володіє тільки Держлікслужба. І нагадав: для того, щоб здати такі препарати назад в аптеку, необхідно мати при собі торговий чек.

"Якщо ж аптека відмовиться повертати гроші, то є дві адреси, за якими можна звернутися. По-перше, це Держслужба лікарських засобів, у якої є відповідні повноваження. І по-друге, це Держпродспоживслужба, яка теж наділена повноваженнями щодо захисту прав споживачів", – підвів підсумок фармацевт.

Які ризики існують?

Повертати неякісні ліки в аптеки  це адекватна практика, вважає виконавчий директор асоціації міжнародних фармвиробників Володимир Ігнатов.

"Ліки будуть повертатися і утилізуватися. Щодо кожного такого випадку Держлікслужба має з'ясувати, звідки взявся препарат. Чи його аптека купила на базарі, чи постачальник завіз лівий товар, чи виробник припустився помилки",  пояснив Ігнатов.

А ось гіпотетичну можливість повернення всіх засобів експерт розкритикував. За його словами, якщо ліки візуально в нормальному стані, то це аж ніяк не означає, що їхній склад не змінився.

"Ліки  товар, який потрібно зберігати в температурних та інших спеціальних умовах. Гарантувати, що споживач зберігав препарати в температурному діапазоні, заявленому виробником і який забезпечується системою, ніхто не візьметься. Ви купуєте ліки взимку і кладете їх у сумку, яка там температура? Явно не плюс 16. Якщо довго їх так зберігати  це вже порушення норм",  пояснив Ігнатов, а також додав, що про таку практику в Європі чи США він не чув.

Як повідомлялося раніше, в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун заявила, що в аптеки можна буде повертати невикористані лікарські засоби. За аналогією з поверненням неякісних препаратів, цей процес також буде контролюватися Держлікслужбою.

 

Джерело:
До списку новин