Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Часті синці: коли потрібно насторожитися?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Синці – звична реакція тіла на удари і травми, але іноді вони можуть з’являтися без них. У яких випадках необхідно звертатися до лікаря?

ФАКТ. Гематоми або синці є звичайною реакцією організму на ушкодження. Синці проявляються в тих місцях, де пошкодилися судини і зібралася кров. Гематом і синців буває багато видів: одні з них небезпечні, інші звичні для людей, які ведуть активний спосіб життя. Але також є гематоми, що з’являються без фізичного впливу. Вони можуть свідчити про проблеми зі здоров’ям.

СИНЦІ БЕЗ ПРИЧИНИ. Лікар-терапевт Марія Кирилова зазначає, що синці, які з’являються без причини, є відхиленням від норми. За її словами, гематоми не повинні утворюватися від легкого фізичного впливу. Наприклад, якщо стиснути зап’ястя або плече. Синці не повинні з’являтися в разі силових навантажень, якщо людина дотримується техніки безпеки. Також гематоми не повинні проявлятися у людей з підвищеним артеріальним тиском.

КОЛИ БИТИ ТРИВОГУ? Звернути увагу на своє здоров’я необхідно, якщо на тілі безпричинно починають з’являтися синці. Кирилова пояснює, що насторожити повинні незвичайне положення синців, їх колір і розмір. Будь-які незвичайні гематоми на тілі, появу яких ви не можете пояснити, вимагають консультації у фахівця.Лікар додає, що такі гематоми можуть супроводжуватися погіршенням зору і порушенням координації.

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЬ? За словами Марії Кирилової, такими проблемами займається гематолог. Але гематолог – фахівець вузького профілю, такий лікар є не у всіх медзакладах і навіть не у всіх містах. Для початку фахівець радить звернутися до терапевта або лікаря загальної практики. Лікар призначить необхідні аналізи та обстеження. Якщо буде необхідність, то хворого направлять далі до потрібного фахівця.

Зазвичай в таких випадках повинні призначити базовий аналіз крові, біохімічний аналіз крові, а також аналіз на згортання крові. Можуть додатково призначити УЗД черевної порожнини.

МОЖЛИВІ ПРИЧИНИ. Марія Кирилова зазначає, що найчастішою причиною появи синців є брак рутина і вітаміну С (вони відповідають за міцність судин). У разі дефіциту вітамінів судини стають ламкими – виникають гематоми. Синці можуть виникати також через брак вітаміну К (він покращує процес згортання крові). За словами фахівця, гематоми у дівчат можуть бути пов’язані з прийомом гормональних таблеток.

МОЖЛИВІ ХВОРОБИ. Поява синців рідко свідчить про хворобу, але такі симптоми бувають при геморагічному васкуліті – хвороби, яка уражує судини. Також це може бути симптомом хвороби, пов’язаної з порушенням функції тромбоцитів, які відповідають за згортання крові.

Кирилова пояснює, що синці можуть з’являтися при гемофілії. У рідкісних випадках гематоми можуть бути симптомом онкологічного захворювання або гормональних збоїв.

ВАЖЛИВО! Фахівці радять не займатися самолікуванням і відразу звертатися до лікаря.

 

Джерело:
До списку новин