Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Андрій Новак розповів про економічний популізм та розрахунок уряду на девальвацію гривні

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Про гроші МВФ, курс долара на 2019 рік та пенсійну реформу, розповів глава комітету економістів України Андрій Новак.

Про бюджет України на 2019 рік

2018 рік з точки зору економіки пройшов відносно спокійно: не було різких коливань курсу гривні, не було особливих проблем в бюджетній сфері. Приблизно така ж ситуація буде і у наступному році.

Різниця лише в тому, що у зв’язку з виборчими кампаніями, нас чекає дуже багато економічного популізму. Але це характерна риса будь-яких виборчих періодів.

Гроші МВФ – це гроші підтримки, які ідуть у два напрямки. Половина траншу надходить НБУ на поповнення золотовалютних резервів, інша половина йде уряду на казначейський спеціальний рахунок, в основному для обслуговування зовнішнього боргу.

Основний ризик для України – це щоб у нас не перервалась програма співпраці з МВФ, ЄС та Світовим банком. Тому що без цих грошей ми не зможемо спокійно обслуговувати зовнішній борг.

Нам потрібні ці нові валютні вливання, як мінімум для того, щоб перекредитуватись. Інакше силами лише державного бюджету ми обслуговувати зовнішній борг не зможемо. А це означає стан дефолту державного бюджету.

В бюджеті на 2019 рік закладено курс 29,4 гривні за долар. Порівняно з сьогоднішнім ринковим курсом, менше 28-ми, означає, що уряд розраховує знову на девальвацію гривні.

МВФ виставив Україні, так званих, 11 маяків-реформ, з яких Україна виконала половину однієї реформи.

А саме пенсійна реформа, яка є неповноцінна, яка так і залишилась однорівневою та солідарною. Змінили тільки умови виходу на пенсію, та умови нарахування пенсії.

Різко підняли мінімальний пенсійний стаж, і дуже ускладнили механізм нарахування пенсії.

Не зважаючи на будь-які події, які у нас будуть, нас все одно будуть підтримувати, в тому числі фінансово. Тому що на рівні “Великої сімки” прийнято рішення підтримувати Україну в будь-якому випадку, тому що Україна сьогодні – єдина держава в світі, яка реально стримує російську агресію.

 

Джерело:
До списку новин