Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Сьогодні святкують Домочадців день: традиції для дому та народні прикмети

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Сьогодні, 10 січня, Православна церква вшановує пам'ять 20 тисяч мучеників, спалених у церкві Никодимії, а також триває святкування Різдва. В народі день має назву "Домочадців". Про те, які традиції і прикмети існують в свято.

Під час боротьби проти християнства в 4 столітті імператором Максиміаном було наказано знищувати будь-які матеріальні прояви релігії – книги, храми, а також утискати і самих віруючих.

При імператорському дворі з'явилася віруюча християнка Домна. Вона прийняла хрещення від єпископа Никодимского Кирила, і стала роздавати бідним свої прикраси та подавати їжу. Коли дізналися про це у палаці, Домну уклали в темницю і морили голодом. Прикинувшись божевільною, вона піддалася вигнанню. Однак за наказом імператора, її повинні були знайти.

Таким чином імператорська влада розгромила будинок Домни і піддавала покаранню її сестер. На головній площі міста  імператор влаштував язичницьке жертвоприношення, проте всі християни стали розходитися, гнівлячи Максиміана. Він пригрозив усім смертю, якщо вони не відмовляться від своєї віри.

У свято Різдва, коли в церкві на торжество зібралися 20 тисяч віруючих, імператор відправив глашатая, який озвучив його волю: всі християни повинні вийти з церкви і принести жертву язичницьким ідолам. Ні один чоловік не виконав вказівку. Всі до єдиного 20 тисяч молільників загинули у вогні, розпаленому імператорськими прислужниками.

Традиції

Все ще тривають Святки, святкується Різдво Христове. Це дні, коли потрібно веселитися і думати про святе Різдво. Сьогодні прийнято запрошувати в будинок гостей і грати в різноманітні ігри.

Домашня робота виконувалась у свято спільно. Також існував обряд для відведення лайки і бід від сім'ї. Для цього потрібно було самому молодшому в сім'ї купити сіль і посолити обід. Над сіллю перед тим обов'язково читали молитву.

Вірили, що дитина, що народилася в цей день, буде цінувати сім'ю найбільше, виросте доброю і чуйною людиною.

 

Джерело:
До списку новин