Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Пенсії, зарплати і соціальні виплати 2019 року зростатимуть – експерт

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Реформи, які вже були розпочаті, в уряді намагатимуться довести до кінця.

2019 рік обіцяє бути насиченим подіями, складним і непередбачуваним. Яких реформ очікувати цього року, чи піде уряд на ризиковані кроки і чи варто очікувати радикальних змін?

Експерти зазначають, що ті реформи, які були розпочаті раніше, проводитимуться і 2019 року. Так, продовжиться реформа децентралізації, освітня і медична реформи, а також будуть спроби привести до ладу ринок енергетики.

Володимир Фесенко, політолог, голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента", пояснює, що процес реформування замре в очікуванні виборів, але ті реформи, які вже почалися, доводитимуть до кінця.

"Процес реформування наступного року замре в очікуванні президентських і, особливо, парламентських, виборів. Тому до розуму доводитимуть ті реформи, які були ініційовані або прийняті минулого року, або ті, які вже запущені: від реформи децентралізації до реформи медичної, освітньої, пенсійної", – зазначив політолог.

Одна з реформ, яка зараз заморожена і не зможе початися в найближчому майбутньому, – це реформа ринку землі. Як відомо, наприкінці грудня 2018 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Раніше в Кабміні поставили мету – створити ринок землі до 2020 р, але, як ми бачимо, вже пішов 2019 рік, а жодних кроків у цій сфері не було зроблено.

Проте, 2019 року продовжать зростати пенсії, зарплати і соціальні виплати. Нагадаємо, що в жовтні 2019-го почнеться заключний, третій етап монетизації субсидій, коли країна повністю перейде на цю модель виплати субсидій.

 

"Ті, хто має можливість проводити реформи, робитимуть те, що подобається виборцям. Насамперед, очевидно, що зростатимуть пенсії, зарплати, соціальні виплати. Щоправда, питання в тому, в якій кількості, тому що всьому є межі. Але МВФ не дасть їх перейти. Проводитимуться реформи, які принесуть користь безпосередньо виборцям", – говорить Ірина Бекешкіна, директор Фонду "Демократичні ініціативи".

Вона також додає, що рішення і реформи, які матимуть триваліші наслідки і результати яких можуть проявитися лише через рік-два, не прийматимуться, тому що "в довгу" зараз ніхто не гратиме, як і не починатиме нові реформи.

 

Джерело:
До списку новин