Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Це не просто слабкість: що варто знати про синдром поствірусної астенії

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Лікар розповів, як проявляється СПА та що робити, щоб подолати проблему.

Уже місяць, як ви перебороли кашель, нежить, гарячку. Начебто одужали. Але здоровим не почуваєтеся, пише газета Експрес. У вас болить все, хоча не сильно, але нав'язливо: голова, м'язи рук, ніг і спини, ви швидко втомлюєтеся, постійно хочете спати (або ж навпаки — потерпаєте від безсоння), одне слово — самопочуття не тішить. Саме так себе проявляє СПА — синдром поствірусної астенії.

 Синдром поствірусної астенії, синдром іммунної дисфункції, астенічний синдром — усе це різні назви одного стану, який доволі часто є наслідком саме вірусних хвороб, — пояснив Сергій Сапєгін, лікар-терапевт, клінічний імунолог. — Проявляється він стійкою втомою, розладами сну, відсутністю апетиту, зниженням фізичної стійкості, підвищеною чутливістю до світла і звуків, дратівливістю, болями у м'язах, голові тощо.

— Чим цей стан відрізняється від звичайної втоми?

— Тим, що навіть після тривалого відпочинку немає відчуття, що сили поновилися. А все через те, що віруси надзвичайно виснажують організм. Вони — стрес для всього організму, здатні розбалансувати його, спровокувати сенсибілізацію
(підвищення чутливості) слизової оболонки дихальних шляхів, нирок, серця та інших органів. Наслідком цього може стати тонзиліт, міокардит, бронхіальна астма чи гломерулонефрит.

— Які аналізи потрібно здати, аби зрозуміти, що відбувається?

— Аби розібратися, у чому ж річ, лікар-терапевт насамперед запропонує вам здати загальний аналіз крові. Орієнтиром для фахівця стануть, зокрема, показники зміни функції лімфоцитів, нейтрофілів тощо. Може знадобитися і рентген-діагностика, і кардіограма та УЗД-серця. Тим, кому хронічно надокучає біль у горлі, знадобиться мазок зі слизової. Лікар може призначити більш грунтовний аналіз крові на присутність вірусів, КТ чи МРТ головного мозку. Це дуже важливо, аби розпізнати приховану інфекцію чи патологію.

— Яке харчування порекомендуєте для відновлення організму?

— У щоденному меню мають бути продукти, багаті на вітаміни, білки, жири і вуглеводи. Незамінний для відновлення є повноцінний сон — людині з астенією можуть знадобитися не звичні 6 — 7 годин, а — більше. Серед загальних рекомендацій — й уникнення надмірних фізичних і психоемоційних навантажень. Іноді для того, щоб вийти зі стану астенії, потрібно чекати півроку й навіть довше.

 

Джерело:
До списку новин