Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Покращення не відчують: доходи українців різко зменшаться

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У той же час ті, хто працює, майже не відчують ніяких поганих змін, каже експерт.

Наприкінці минулого року експерт Олексій Дорошенко, голова Української Асоціації постачальників торговельних мереж, разом з колегами почав вимірювати купівельну спроможність для різних верств населення.  

"Ми стали вимірювати купівельну спроможність для тих, хто живе на пенсію, на мінімальну зарплатню та на середню зарплатню. Можу сказати, що за підсумками 2018-го року ми побачили, що купівельна спроможність на мінімальну заробітну плату фактично не зростала, але і не впала: вона залишилася однаковою", - каже він.

Що стосується пенсій, то люди, які живуть на пенсію, почали отримувати менше, ніж зростають ціни на продукти харчування і на послуги ЖКГ, каже експерт.

Це означає, що їхня купівельна спроможність у 2018-му році впала десь вполовину від зростання цін.

"Ми також рахували, що навіть за підсумками чотирьох років, пенсія зростала в два рази повільніше за вартість продуктів. Ця тенденція буде продовжуватися і в цьому році через те, що зростання пенсії зараз відбувається менше, ніж майбутній рівень інфляції, і менше, ніж буде зростання цін на продукти харчування", - каже Олексій Дорошенко.

Що стосується середньої заробітної плати, то її купівельна спроможність, скоріше за все, залишиться на тій самій відмітці.

"Тому що зростання цін на продукти харчування буде в середньому на 12%, а зростання реальної середньої заробітної плати – також на рівні 12%. Тому ми з вами побачимо, скоріше за все, паритет. Але це той випадок, коли для людей з найнижчими статками ситуація буде погіршуватись, а ті, хто працює, скоріше за все, цього не побачать. Ймовірніше за все, вони будуть жити так, як жили у 2018 році. Але й покращення не відчують", – каже експерт.

 

Джерело:
До списку новин