Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

У Туреччині бабусям платять за те, що вони доглядають за онуками

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Молоді мами після виходу на роботу стикаються з проблемою – з ким залишити дитину, якщо вона зaхворіє і не зможе відвідувати дитячий сад? До того ж, бувають ситуації, коли водити дитину в дитячий сад просто неможливо з різних причин. Бабусі і дідусі так само працюють, тому сім’ї доводиться шукати няню, а це складно і дорого.

Але в Туреччині знайшли рішення цієї проблеми. Уряд розробив програму під назвою «Національна мобілізація в трудове життя». Її суть полягає в тому, що бабусі, які займаються доглядом за онуками, отримуватимуть від держави заробітну плату.

У 2015 році була створена кампанія, згідно з якою працюючі мами отримували від держави фінансову допомогу, за умови, що вони співпрацюють з професійними нянями. Проте, в Туреччині в більшості сімей вихованням дітей займалися саме бабусі.

Тоді уряд вирішив, що краще надавати фінансову допомогу бабусям, які в будні дні піклуються про своїх онуків. Туреччина запустила пілотну програму, яка буде забезпечувати бабусь державною зарплатою за турботу про своїх онуків в робочі дні.

Для тих, чиї розміри пенсій становлять від 1 000 до 1 800 турецьких лір ($ 250-450), проект дає можливість отримати додатковий дохід, піклуючись про онуків у себе вдома. 

Стартував проект в лютому цього року в двох провінціях — Бурса та Ізмір. На початковому етапі будуть охоплені близько 1 000 сімей. Після 6 місяців реалізації цієї програми й за результатами аналізу вона буде розширена й на інші провінції Туреччини.

Програма дасть жінкам можливість перейти на повний робочий день і, отже, заробляти більше. В інтерв'ю CNN Turk міністр праці та соціального забезпечення Туреччини сказав, що за турботу про онуків бабусі отримуватимуть близько 400 турецьких лір (€ 99 або $ 105) на місяць.

 

Джерело:
До списку новин