загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Сьогодні — День Державного Герба

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Сьогодні Україна відзначає День Державного Герба.

Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада затвердила тризуб як Малий герб України, вважаючи його головним елементом великого Державного герба України.

Відкритий конкурс щодо створення проекту Державного герба України відповідно до Постанови Верховної Ради був оголошений 24 червня 1991 року (тобто ще за існування СРСР). Під егідою Комісії з питань культури і духовного відродження ВР було створено робочу групу–журі з народних депутатів, істориків, мистецтвознавців, музейників.

На конкурс надійшло понад 200 робіт (усі вони тепер зберігаються в Центральному державному архіві органів центральної влади та управління). Переміг проект історика–геральдиста Андрія Гречила та художника Івана Турецького.

На думку Гречила, тризуб у графічній традиції періоду правління Великого князя Володимира був прийнятий не випадково: "Саме за князя Володимира всі етнічні українські землі були об’єднані в одній державі. У 1918 році тризуб також було обрано гербом УНР як символ соборності українських земель. Такий герб має ідею поновлення традиції державності".

Великий Державний герб України досі не затверджено.

Пропонуємо до вашої уваги цікаві факти про славетний символ:

- Символ тризуба використовувався на наших землях ще в IV-III столітті до нашої ери. У трипільців він слугував знаком родових і племінних старійшин.

- Тризуб широко використовував князівський рід Рюриковичів. Вони карбували його на монетах, печатках і навіть на цеглі, з якої будували церкви.

- Перша писемна згадка про тризуб датується X століттям. Про нього було написано в болгарському літописі «Хроніка Манасії».

- Розмови про тризуб як державний герб уперше почали точитися за часів Української Центральної Ради. Дискусія була запеклою. Одні пропонували взяти за основу золотого галицького лева, другі – зображення архістратига Михаїла, треті – козака з мушкетом часів Гетьманщини. Однак голова Центральної Ради Михайло Грушевський запропонував компромісний варіант – тризуб, який уподобали майже всі сторони суперечки.

- Назва «тризуб» з’явилася вже потому, як він став Державним гербом УНР. Раніше ж історики окреслювали символ як «геральдичний знак» тощо, не даючи йому якихось конкретних імен.

- Над доопрацюванням вигляду тризуба в часи УНР працював художник Василь Кричевський. Він зробив його більш видовженим, ніж версія князівських часів, потрактувавши як образ сокола, що летить униз.

- Історики досі не можуть остаточно визначитися з тим, яке саме значення має тризуб. Найбільш правдивою видається теорія про те, що його головна ідея – це число три як поєднання трьох основ буття, як троїстість життєвого простору тощо.

 

Джерело:
До списку новин