загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Субсидія "живими" грошима: як це працюватиме

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В Україні паралельно запущені дві нові схеми монетизації субсидій. З травня залишиться тільки одна з них.

Про те, що з 1 січня 2019 року пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг будуть монетизовані, тобто їх виплачуватимуть споживачам в грошовій формі, було відомо ще з літа минулого року, коли були прийняті відповідні поправки до закону. Проте яким саме чином і в які терміни відбуватимуться ці виплати, залишалося неясним. Оскільки відповідний порядок повинен був розробити Кабмін, а точніше – профільне Міністерство соцполітики.

Порядок переведення і виплат субсидій у грошовій формі Кабмін затвердив перед самим Новим роком – своєю постановою №1176 від 27 грудня 2018 року. У ньому передбачалося, що "живими" грошима субсидії виплачуватимуться тільки тим, хто звернеться за ними вперше, але тільки після закінчення опалювального сезону і в тому випадку, якщо одержувачу вдасться щось заощадити (тобто якщо нарахована сума буде менше обов'язкового платежу). Передбачалося, що така форма компенсації гарантуватиме, що гроші за субсидію люди зможуть використовувати тільки за призначенням і розмір боргів за комунальні послуги не зросте через монетизацію субсидій.

Проте 6 лютого 2019 року Кабмін вніс зміни до правил призначення і виплати субсидій. Новий порядок передбачає, що ті, хто оформив субсидію на опалювальний сезон минулого року, отримуватимуть її розмір "живими" грошима відразу, не чекаючи закінчення опалювального сезону.

Гроші – відразу

13 лютого на нараді з представниками управлінь соцзахисту, Пенсійного фонду та інших державних структур, задіяних в процесі нарахування та виплати субсидій, міністр соціальної політики Андрій Рева пояснив причини і суть змін. Він сказав, що спочатку розроблений механізм виплати субсидій у грошовій безготівковій формі піддавався критиці за те, що гроші не виплачувалися громадянам упродовж усього року, і одержувач міг використовувати заощаджені субсидію тільки після закінчення опалювального сезону. Тому було вирішено розробити "альтернативний" варіант. Він стосуватиметься тих, кому субсидія була призначена на поточний опалювальний період, починаючи з жовтня-грудня 2018 року. Ті ж, хто оформив субсидію вже з 2019 року, як і раніше, зможуть отримати гроші тільки після закінчення опалювального сезону.

Ті, кого переводять на готівкову форму отримання субсидій, повинні отримати персональне повідомлення від "Укрпошти" за тією адресою, за якою оформлялася субсидія.

У постанові Кабміну №62 від 6 лютого 2019 року записано, що в готівковій формі люди отримуватимуть гроші, починаючи з житлової субсидії, нарахованої за лютий. Таким чином, в платіжках за січень, які приходять в лютому, схема оплати залишається колишньою. А ось в платіжках за лютий, які прийдуть в березні, розрахунки проводитимуться вже за новою формою. Аналогічним чином розрахунки проводитимуться в квітні (за березень) і в травні (за квітень) 2019 року. А потім, щоб отримувати субсидію в неопалювальний період, одержувачам потрібно буде прийти до органів соцзахисту і переоформити субсидію.

Де отримати субсидію

З березня по травень люди зможуть отримувати гроші тими ж шляхами, якими отримують інші соціальні виплати і допомоги готівкою. Пенсіонери – так, як отримують пенсії: на пенсійну банківську картку, у відділенні пошти або з доставкою додому. Виплати субсидій проводитимуться одночасно з виплатою пенсій. Тобто пенсіонери, які отримують субсидії, в березні просто отримають більше грошей. При цьому рахунки за комуналку їм доведеться оплачувати в повному обсязі.

Грошові розрахунки держави з громадянами, які не отримують пенсії, здійснюватимуться через державний "Ощадбанк". Це означає, що люди, яким призначено субсидію, але які не отримують пенсію, повинні будуть звернутися до будь-якого відділення "Ощадбанку" з паспортом та ідентифікаційним кодом і отримати субсидію або на свій рахунок в "Ощадбанку" (якщо він є), або як грошовий переказ.

При цьому, якщо у людини немає банківського рахунку в "Ощадбанку", під час першого візиту їй відкриють такий рахунок і видадуть банківську картку. І в квітні-травні їй вже не потрібно буде йти до банку за субсидіями – покладені суми нараховуватимуться на картку "Ощадбанку".

За підрахунками Мінсоцполітики, в березні гроші від держави на оплату житлокомпослуг можуть отримати приблизно 4 млн домогосподарств, середня виплата – близько 1,5 тис. грн.

За даними Укрстату, 2018 року субсидії були призначені 6,5 млн домогосподарств, середній розмір виплат становив 2,7 тис. грн.

У травні або всім дадуть гроші, або у всіх заберуть

Нагадаємо, що люди, яким субсидія нараховується тільки з січня 2019 року, отримуватимуть субсидію за тією схемою, яка була затверджена спочатку: на персональний рахунок, а зекономлена частина надійде на персональний рахунок в "Ощадбанку", але тільки після закінчення періоду дії субсидії, тобто по завершенні опалювального сезону.

Таким чином, в Україні паралельно існуватимуть дві схеми монетизації субсидій. У Мінсоцполітики повідомляють, що вважають обидві моделі пілотними проектами. Протягом трьох місяців буде проведено аналіз ефективності кожної з чинних схем і з травня 2019 року залишиться лише одна з них, найефективніша.

Скептики вважають, що перевагу все ж буде віддано первинній схемі – тій, за якою "живі" гроші можна отримати тільки після закінчення періоду дії субсидії. Мовляв, друга схема була введена "під вибори" і проіснує недовго, оскільки великий ризик того, що люди використовуватимуть "доплати" не за призначенням і заборгованість за комуналку різко зросте.

Олександра Романюк

 

Джерело:
До списку новин