Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Мене побили: що я повинен зробити, щоб винуватця покарали?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Якщо вам нанесли тілесні ушкодження, слід пам’ятати, що час не на вашому боці. Чим швидше ви звернетеся за допомогою і знімете побої, тим більше шансів на піймання хуліганів. Де і коли потрібно знімати побої, і що робити, якщо не вдалося зробити це оперативно?

ЩО РОБИТИ ПІСЛЯ ПОБИТТЯ?

Якщо вас побили, але ви почуваєтесь задовільно, повідомте про те, що трапилося, в правоохоронні органи. Якщо самопочуття погане – викликайте «швидку». Прибувши на місце першими, медики самі подзвонять в поліцію.

Повідомте медпрацівникам якомога докладніше, в які місця припадали удари, хто, коли і яким чином їх завдавав. Якщо хтось став свідком конфлікту, попросіть їх залишитися до приїзду поліції для давання показань. Заяву про нанесення тілесних ушкоджень можна написати на місці події або у відділенні.

Після подання заяви переконайтеся, що вона зареєстрована. Вимагайте витяг з номером справи, датою подання заяви, персональними даними потерпілого і датою внесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

КОЛИ ТРЕБА ЗНІМАТИ ПОБОЇ?

Чим раніше – тим краще. Для подальших розглядів потрібно підтвердити факт побиття за допомогою зняття побоїв. І хоча точних термінів для цієї процедури не визначено, але краще зайнятися цим у перші 24-48 годин після того, що сталося. За цей час садна і забиті місця не встигнуть зникнути.

А ЯКЩО ПІСЛЯ БІЙКИ МИНУЛО КІЛЬКА ДНІВ?

Чим пізніше ви подбаєте про проведення огляду, тим меншою доказовою силою воно буде володіти. Якщо через поважні причини ви не зняли побої відразу, але сліди тілесних ушкоджень через кілька днів ще видно, якомога швидше зверніться за довідкою. Чим довше ви будете «тягнути», тим вигідніше це правопорушнику, оскільки довести, що пошкодження завдав саме він, буде складніше.

ДЕ ЗНІМАТИ ПОБОЇ?

Якщо ви отримали сильні пошкодження, вас повинні доставити в травмпункт. Там зафіксують всі сліди злочину, нададуть необхідну допомогу і видадуть довідку, що підтверджує наявність побоїв з докладним їх описом. Ця процедура проводиться безкоштовно.

Якщо фізичні ушкодження незначні, в травмпункт ви повинні піти самі. Якщо вам призначили судово-медичну експертизу, оглянути побої можна більш простішим шляхом – не викликаючи медичного працівника.

ЧИ МОЖНА ПОЧЕКАТИ З ПОДАННЯМ ЗАЯВИ В ПОЛІЦІЮ?

У законі не йдеться про те, протягом якого часу слід подати заяву про побиття. Однак важливо пам’ятати, що в залежності від тяжкості завданих ушкоджень через 24-36 місяців винуватець може бути звільнений від відповідальності у зв’язку із закінченням терміну позовної давності.

КОЛИ РОЗПОЧНЕТЬСЯ РОЗСЛІДУВАННЯ?

Згідно із законодавством, слідчий або прокурор зобов’язаний протягом 24 годин після поданням потерпілим заяви внести її  до Єдиного реєстру досудових розслідувань і почати розслідування.

 

Джерело:
До списку новин