Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Очі б не бачили: чому близькі люди починають нас дратувати?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Коли люди проводять разом тривалий час, у них починають накопичуватися негативні емоції у стосунках один до одного. Згодом ситуація загострюється все більше. Причому дратувати можуть найближчі люди: члени сім’ї, друзі і співробітники. Як поводити себе, якщо найближчі люди викликають у вас роздратування?

ЧОМУ ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ? Лікар-психотерапевт Андрій Курпатов розкриває причини, з яких у людей виникає агресія один до одного. За його словами, це відбувається через те, що в їх особистий простір постійно хтось вторгається.

Якщо «чужий» знаходиться у «вашій» зоні тривалий час, то роздратування наростає. Щоб у такій ситуації не заподіяти іншому шкоду, люди іноді вибирають для емоційної розрядки якийсь третій об’єкт і спрямовують свою енергію на нього. З цієї причини багато хто любить пліткувати, обговорюючи когось третього, знаходять «спільного ворога» або, навпаки, спільну справу.

ВЕРТАЙТЕСЯ ДО СЕБЕ. Психолог Світлана Дудченко впевнена в тому, що на порожньому місці розрідження не виникає.

Світлана ДУДЧЕНКО, дитячий і сімейний психолог:

Якщо вас починає дратувати якась людина, то проблема, найімовірніше, не в ній, а у вас. Адже вона викликає агресію не у всіх людей, а саме у вас. Спробуйте розібратися з самим собою: чому ви на неї так реагуєте? А у стосунках з близькими постарайтеся бути більш тактовними і поважати їх особистий простір. Іноді у них виникає потреба в самоті. Навчіться відчувати такі моменти і не нав’язуйте в цей час своє товариство.

НА ФОНТАНІ НЕ ВСИДИШ. Клінічний психолог Вероніка Степанова рекомендує навчитися правильно направляти гнів. На її думку, ця емоція частіше виникає у тих людей, які тривалий час носили маску «розумника» і намагалися всім догодити. Це люди, які не бажають вступати в конфліктні ситуації.

Але накопичений гнів – це психічна енергія, утримати яку неможливо. Старання це зробити Вероніка Степанова порівнює зі спробами всидіти на фонтані. Рано чи пізно гнів вирветься назовні.

Тому важливо навчитися не придушувати гнів, а стати актуалізатором. Так у психології називають людей, які відразу реагують на події, що їх дратують. Вони видають гнів «маленькими порціями», тож ця емоція у них не накопичується і не працює проти них.

Вероніка Степанова рекомендує використовувати гнів у своїх інтересах. На її думку, енергія гніву може сприяти кар’єрному росту людини і підвищенню її соціального статусу. Справа в тому, що в гніві втілена влада, а владних людей люблять. Вони викликають асоціації з батьками, які брали на себе відповідальність і вирішували складні питання.

Але використовувати владу, яку дає гнів, слід грамотно. Не потрібно кричати, вживати нецензурну лексику і махати кулаками. Більший ефект матиме на людей владний голос, погляд і постава. Вас сприймуть як лідера і переймуться до вас повагою.

Користуючись «бонусами» гніву, не забувайте про те, що «натомість » люди очікують від вас відповідальності і лідерських якостей. Якщо ви не зможете їм це продемонструвати, незабаром вас перестануть поважати.

 

Джерело:
До списку новин