Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Декларація з лікарем: Кабмін відрегулює скасування фінансування пацієнтів без декларацій

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

З 1 квітня фінансування первинної медичної допомоги за "червоним" списками скасовано. 

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Міністерству охорони здоров'я в триденний термін доопрацювати проект постанови, що передбачає скасування з 1 квітня 2019 року фінансування первинної медичної допомоги за так званим червоним списку (за пацієнтів, які не підписали декларацій з лікарем первинної ланки).

Під час засідання уряду уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зазначила, що проект постанови передбачає перенесення скасування оплати за пацієнтів з "червоним" списками, тобто тих, хто не уклав декларацію з 1 липня на 1 квітня поточного року.

"При таких умовах створюється ситуація, коли для пацієнтів, які не уклали декларації, засоби для надання первинної медичної допомоги взагалі не будуть передбачені. Це порушення статті 49 Конституції України", - сказав вона.

Представник профспілок в свою чергу зазначив, що "передчасне припинення фінансування по "червоним" списками потенційно створює загрозу погіршення оплати праці медпрацівників, які працюють з такими пацієнтами".

У відповідь в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, розповіла, що підготовлений влітку минулого року проект держбюджету на 2019 рік передбачав, що до середини 2019 року декларації з лікарями укладуть 20 млн українців, зокрема, до кінця 2018 року - 10 млн чоловік.

"Ми припускали, що будемо скасовувати оплату за "червоним" списками влітку. Але декларації з лікарями є вже майже у 27 млн осіб, і ми припустили, що прийшов час перейти на повне фінансування за деклараціями", - сказала вона.

Супрун наголосила, що пацієнтам, які поки не мають декларації, надання допомоги при невідкладних станах і в екстреній ситуації триватиме, а також ці пацієнти матимуть можливість укласти декларацію в будь-який момент.

"Це прописано дуже чітко. В будь-якій країні і в будь-якій системі охорони здоров'я, де медична допомога надається за кошти бюджету, пацієнт повинен бути зареєстрований", - підкреслила Супрун.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я України з 1 квітня припинила фінансувати лікування пацієнтів, які не підписали декларацію з сімейним лікарем. Раніше передбачалося, що пацієнти зможуть підписати декларацію з лікарем про 1 липня 2019 року.

Реформа первинної медицини стартувала в Україні 1 квітня 2018 року. За словами в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, з того часу вже 75% українців підписали декларації з сімейним лікарем або лікарем. Лікаря можна вибрати в будь-якому медзакладі, в тому числі і приватному, незалежно від місця прописки чи проживання, проте цей медзаклад має бути приєднаним до системи "Електронний здоров'я".

 

До списку новин