Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Українцям змінять прожитковий мінімум

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

До 1 липня показник прожиткового мінімуму для працездатного становить 1853 грн.

В Україні дуже скоро перерахують прожитковий мінімум. Це означає, що є вірогідність зростання мінімальних пенсій, деяких штрафів, зарплат чиновників, аліментів, і навіть податків на нерухомість. Таке нововведення передбачено прийнятим законодавством, а очікувана індексація дозволить компенсувати зростання цін.

"Для першої групи платників єдиного податку ставка встановлюється в межах 10% прожиткового мінімуму", - йдеться у ст. 293 Податкового кодексу.

Так, до 1 липня показник прожиткового мінімуму для працездатного становить 1853 грн, а ставка - 185,3 грн. Після першого липня прожитковий мінімум становитиме 1963 грн, а ставка – 196,3 грн.

Розмір податкової соціальної пільги залежить від прожиткового мінімуму. Згідно із законом, українець, який отримує не більше прожиткового мінімуму для працездатного, має право платити тільки частину податків. Це означає, що дохід, з якого сплачується внесок, зменшується як мінімум на 50% прожиткового мінімуму.  Зара це 459 тис. грн.

Разом з підвищенням індексації поповзуть вгору і штрафи. Зазначимо, що їх розмір рахують виходячи з розміру прожиткового мінімуму станом на початок року, тому суми збільшаться з запізненням майже на півроку.

Також від розміру прожиткового мінімуму залежить разова матеріальна допомога українцям, яких призивають на строкову службу в армію (вона становить два ПМ) і мінімальний розмір аліментів.

Менше двох мільйонів українців отримують мінімальну пенсію. До перерахунку прожиткового мінімуму українці старше 60 років повинні отримувати не менше 1497 грн. А з 1 липня ця сума збільшиться до 1564 грн.

Навіть після підвищення реальний розмір прожиткового мінімуму в Україні значно вище розрахункового. За законом Міністерство соціальної політики щомісяця повинне перераховувати ПМ за актуальними цінами. І згідно з останніми даними, щоб забезпечити дитину віком до 6 років мінімальним набором товарів і послуг, знадобиться як мінімум 3 354 грн в місяць, на дитину старше 6 років - 4 107 грн, на працездатного - 4 566 грн, а на пенсіонера - 3 017 грн.

 

Джерело:
До списку новин