Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Медреформа. Що робити, якщо лікар, з яким ви підписали декларацію, поводиться непрофесійно?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У Міністерстві охорони здоров'я роз'яснили, як діяти пацієнтам у непередбачуваних випадках.

В Україні триває трансформація системи охорони здоров’я. Громадяни ще продовжують підписувати декларації зі сімейними лікарями, щоб скористатися гарантованими безплатними медпослугами. За даними cоціологічної групи “Рейтинг”, 76,6% українців задоволені обраним лікарем. А що робити, якщо фахівець вас не влаштовує і ви вважаєте, що він порушує ваші права?

З цими запитаннями “Експрес” звернувся до МОЗУ.

“Якщо співпраця між пацієнтом та сімейним лікарем не склалася, пацієнт може анулювати декларацію в односторонньому порядку та обрати іншого сімейного лікаря, — каже Олександр Ябчанка, речник Міністерства охорони здоров’я. — Коли ви підписуєте нову декларацію, стара автоматично розривається.

Ви можете звернутися із письмовою скаргою до головного лікаря медзакладу на дії медика, але зареєструйте її — в такому разі вам зобов’язані надати відповідь. Письмову скаргу також можна надіслати до структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та міських держадміністрацій, у Національну службу здоров’я: офіційним листом через пошту, телефонним дзвінком до контакт-центру за номером 1677 або залишити її на сайті у відповідному розділі. Поскаржитися на лікаря чи медзаклад можна й безпосередньо в МОЗ — на сайті є відповідна послуга “звернення громадян”. Або зателефонувати на гарячу лінію 0-800-801-333.

— А якщо лікар, з яким підписана угода, звільнився? Хто має про це повідомити пацієнта, і які його подальші дії?

— У таких випадках пацієнта інформує адміністрація закладу, де працював лікар. Вона зобов’язана запропонувати вам іншого фахівця. А вже пацієнт вирішує: залишитися йому в цьому медзакладі чи ні. Нагадаю, що є приватні клініки, лікарі-ФОПи, які уклали угоди з Національною службою здоров’я на тих самих засадах, що й державні медзаклади. Також знайти та обрати свого лікаря можна на кількох сайтах — зокрема, ehealth.gov.ua, helsi.me, nszu.gov.ua. Щоправда, нині ці електронні бази даних ще в процесі формування.

Марина Мороз

 

До списку новин