Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Українцям роздали десятки тисяч на руки: як розбагатіти на монетизації субсидій

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В Україні провели перші підсумки монетизації субсидій. В середньому кожна сім'я отримала на руки приблизно 1,9 тис. грн. Водночас деяким дісталося лише 100 грн, а іншим – більше 20 тис. грн.

Хто і як може розбагатіти на монетизації субсидій?

Хто може розбагатіти на субсидії

Українці платять за тепло за різними тарифами. І якщо у великих містах, частіше за все, один Гкал коштує до 2 тис. грн, то в невеликих населених пунктах, де вже давно пора відмовлятися від централізованого теплопостачання, вартість Гкал може бути в декілька разів вищою.

"У нас був будинок, де тільки одна сліпа жінка жила з централізованим опаленням, у всіх інших квартирах – автономне. І ми не могли відключити тепло на весь будинок", – згадує Петро Підрушняк, екс-директор "Богуславтепловодопостачання".

А чим менше споживачів, тим вища ціна. Наприклад, якщо втрати під час генерації, витрати на зарплати, ремонти, утримання мереж обходяться підприємству в 100 тис. грн, за наявності 1 тис. клієнтів кожен заплатить по 100 грн. А якщо залишилося всього 100 клієнтів, то й навантаження на кожного споживача збільшиться до 1 тис. грн.

Навіть якщо обсяги споживання впали, на утримання котельні, тепломережі тощо потрібно витрачати таку ж суму. Ця ситуація призвела до того, що в деяких містах за кожен Гкал доводиться віддавати більше 4 тис. грн.

Наприклад, у смт Зачепилівка Харківської області, де за даними Мінсоцполітики отримали одні з найвищих виплат за субсидіями (приблизно 20 тис. грн), за кожну Гкал треба платити 4255,5 грн. А якщо немає лічильника – 336,7 грн за квадратний метр.

Припустимо, що місцева мешканка з мінімальною пенсією живе в квартирі з опалювальною площею 48 кв. м. Обов'язковий платіж для неї – до 90 грн, усі витрати понад цієї суми в рамках нормативів споживання компенсує субсидія. Водночас тільки на опалення такої квартири, згідно з тарифом, доведеться заплатити більше 16 тис. грн! І це без урахування інших витрат на комунальні послуги.

Але головна проблема в тому, що без лічильника заробити такій пенсіонерці на субсидії не вийде. Якщо ж у будинку встановити прилад обліку тепла, то на таку квартиру субсидія буде покривати опалення на максимальну суму 5,3 тис. грн. Встановивши тепловий пункт, витрати на опалення можна скоротити щонайменше на 30%. У такому випадку приблизно 1,6 тис. щомісяця можна буде залишати собі, а решту витрачати на опалення.

Правда, варто враховувати, що такі тарифи (а разом із ними можливість щомісяця заробляти на монетизації тисячі гривень) – швидше виключення з правил. За підрахунками експертів, середня сума монетизованої субсидії становить 1,6 тис. грн. У той же час пенсіонери отримали майже 1,9 тис. грн на оплату комуналки.

До речі, за даними "Укрпошти" (вони доставляють субсидії тим пенсіонерам, у яких немає банківських карток), максимальна виплата монетизованої субсидії становить 9,3 тис. грн. Водночас максимальну середню суму отримують у Чернігівській (приблизно 3 тис.), Івано-Франківській (2,8 тис.) і Волинській (2,1 тис.) областях. І за даними Пенсійного фонду, саме в цих регіонах – найменші середні пенсії по Україні.

Знижку продовжать не всім

Уже в травні всім українцям із субсидіями розмір виплат повинні перерахувати. До того ж тим, хто після монетизації накопичив щонайменше 340 грн боргу, допомогу на наступний період надавати не будуть. І якщо раніше для того, щоб відібрали субсидію, потрібно було мати заборгованість мінімум за два місяці, то зараз достатнього й одного.

Як заявляють комунальні підприємства, серед пільговиків є велика кількість тих, хто гроші (субсидію) отримав, але за комуналку не заплатив. Наприклад, за даними "Київтеплоенерго", половина їхніх споживачів із субсидією не заплатили за опалення і гарячу воду, або заплатили частково. "Якщо взяти весь пул споживачів, які мають субсидію і які в березні отримали її в грошовому еквіваленті, й зіставити суму, яку вони повинні були заплатити в березні в повному обсязі з тією сумою, що була фактично сплачена, то рівень розрахунків у нашій зоні обслуговування становив 73%", – заявив директор структурного підрозділу підприємства Костянтин Лопатін.

І якщо до травня вони повністю не погасять всю заборгованість, держава більше не виділятиме їм гроші на оплату комунальних послуг.

Хто ще не отримує субсидію:

  •  -  є будинок площею від 200 кв. м чи квартира від 120 кв. м;

  •  -  автомобіль віком до 5 років;

  •  -  зробили покупку на суму від 50 тис. грн;

  •  -  останнім часом не платили ЄСВ і не перебували на обліку в Центрі зайнятості.

Варто зазначити: раніше в Кабміні заявляли, що діюча форма монетизації субсидій – тестова. Якщо виявиться, що левова частка пільговиків гроші проїдає, а не використовує на оплату комуналки, правила можуть поміняти, і тоді "на руки" будуть видавати тільки заощаджену субсидію, а не всю суму одразу.

Олександр Литвин

 

Джерело:
До списку новин