Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Як розраховується пенсія для осіб, які провели багато років у місцях позбавлення волі

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Ув'язнені теж платять внески до Пенсійного фонду.

"Так вийшло, що мій сусід багато років провів у місцях позбавлення волі. А між відсидками бували періоди, коли він ніде офіційно не працював. І зараз, коли йому за віком пора було б оформляти пенсію, виявилося, що у нього не набирається визначених для цього за законом років стажу на волі. Але ж в місцях ув'язнення він не байдикував, а працював на тих виробництвах, які там були. Скажіть, будь ласка: той час, коли людина перебувала в місцях позбавлення волі, якщо вона там працювала, чи враховується як стаж при призначенні пенсії? І якщо так, то що саме їй слід зробити для того, щоб Пенсійний фонд врахував ці роки стажу?" - Євген Петрович, м Біла Церква, Київської області.

Пенсійне питання засуджених потрібно розглядати використовуючи ст. 60 і ст. 122 "Кримінально-виконавчий кодекс" (документ) і п. 1.4 в Постанові правління Пенсійного фонду України "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України" Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування "№ 22-1 (документ).

Час роботи в період ув'язнення (відбуття покарання у вигляді позбавлення волі) зараховується до стажу для призначення трудової пенсії після звільнення, якщо людина здійснювала робочу діяльність і за умови сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України в порядку і розмірах, передбачених законодавством.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

А за періоди до 01.07.2004 року пенсійний стаж обчислюється на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, чинним до набрання чинності цим Законом. Відповідно до цього, вашому сусідові необхідно звернутися в Державну пенітенціарну службу із заявою про видачу довідки, що підтверджує період роботи та сплату страхових внесків до Пенсійного фонду. На підставі цієї довідки Пенсійного фонду врахує період перебування у місці позбавлення волі для нарахування пенсії.

Призначена пенсія особам, які перебувають в місцях позбавлення волі, перераховується органами Пенсійного фонду України за місцем відбування покарання засудженого пенсіонера, але з неї вираховуються витрати на його утримання у виправній установі. Законодавчі норми гарантують отримання укладеним не менше 25% пенсії, які зараховується на особовий рахунок засудженого.

Період відбування покарання в місцях позбавлення волі і час перебування на примусовому лікуванні підтверджується довідками МВС і зараховується до пенсійного (страхового) стажу при наданні в ПФ:

 -  документів про реабілітацію;
 -  довідки суду про прийняття виправдувального вироку;
 -  довідки суду, прокуратури, досудового слідства про закриття кримінального провадження;
 -  довідки МВС підтверджує трудову діяльність засудженого;
 -  довідки про сплату обов'язкових страхових внесків до Пенсійного фонду.

 

Джерело:
До списку новин