Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Масовий перерахунок субсидій: кому роздадуть по 10 тисяч і в кого заберуть допомогу

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В Україні в травні перерахують субсидії всім одержувачам. Велика частина, щонайменше до кінця неопалювального сезону, залишиться без допомоги від держави.

За минулий опалювальний сезон у результаті монетизації деякі сім'ї змогли отримувати на руки приблизно 10 тис. грн на місяць. І поки одні продовжать отримувати допомогу, інші залишаться без підтримки від держави.

Коли і як перерахують субсидії?

Уже з 1 травня субсидії будуть розраховувати з урахуванням доходів, отриманих за другу половину 2018-го. Крім того, знижку надаватимуть тільки тим, хто влітку витрачає більше 15% доходу сім'ї на комуналку.

У результаті велика частина українців залишиться без субсидій. Для прикладу візьмемо сім'ю з трьох осіб із однією середньою зарплатою. Так, родина в середньому в місяць, згідно з даними Держстату, отримувала 8368 грн. Під час розрахунку розміру обов'язкового платежу цю суму необхідно розділити на кількість членів сім'ї, два прожиткові мінімуми й помножити на 15% та на сукупний дохід сім'ї. Те, що вийшло, – платіж сім'ї, а решту покриє субсидія.

Отже, зазначена сім'я могла щомісяця платити за комуналку з урахуванням субсидії 1029,7 грн. Взимку, з урахуванням опалення, в середньому витрати на комуналку могли становити 1,5-2 тис. грн (залежно від опалювальної площі житла). Так, щомісяця субсидія компенсувала майже половину витрат на комунальні послуги.

Якщо у такої сім'ї доходи росли паралельно з середньою зарплатою у країні, то з травня розмір її субсидій буде перерахований із урахуванням середньомісячного доходу 9341 грн. Водночас розмір обов'язкового платежу може становити 1227,5 грн. І якщо влітку зазначеної суми буде вистачати на оплату комунальних послуг у межах нормативів споживання, субсидію взагалі не дадуть.

Мені потрібно заново подавати документи?

У Міністерстві соціальної політики зазначають: перерахунок зроблять автоматично. Однак, деяким все-таки доведеться знову звернутися до органів соцзахисту.

Коли потрібно заново подавати документи:

  • •  орендарем житла;

  • •  тим, у кого відрізняється кількість зареєстрованих і проживаючих у житлі;

  • •  переселенцям;

  • •  тим, у кого змінився склад сім'ї;

  • •  тим, у кого в родині є безробітний (або людина з доходом меншим, ніж мінімальний).

"Чинним субсидіантам, які не матимуть заборгованості за комуналку, в травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. Її з травня видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку або через "Укрпошту", всім, хто ще не на пенсії, – через Ощадбанк", – пояснюють у Мінсоці.

Як отримати субсидію, якщо є борг?

Береться до уваги заборгованість, якій більше місяця. Тобто, борг із комуналки за квітень враховуватися не буде. Але якщо є "мінус" і станом на березень, то доведеться або погашати борг, або підписувати договір реструктуризації і вже потім отримувати субсидію.

"Також не будуть прийматися до уваги незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих стандартних умов", – зазначили в Кабміні.

Хто взагалі не отримає знижку:

  • •  є будинок площею від 200 кв. м, або квартира від 120 кв. м;

  • •  автомобіль віком до 5 років;

  • vзробили покупку на суму від 50 тис. грн;

  • •  останнім часом не платили ЄСВ і не перебували на обліку в Центрі зайнятості.

Хто може заробити на субсидії тисячі гривень?

Українці платять за тепло за різними тарифами. І якщо у великих містах, частіше за все, один Гкал коштує до 2 тис. грн, то в невеликих населених пунктах, де вже давно пора відмовлятися від централізованого теплопостачання, вартість Гкал може бути в декілька разів вищою.

Наприклад, у смт Зачепилівка Харківської області, де, за даними Мінсоцполітики, отримали одні з найвищих виплат за субсидіями (приблизно 20 тис. грн), за кожну Гкал потрібно платити 4255,5 грн. А якщо немає лічильника – 336,7 грн за квадратний метр.

Припустимо, що місцева мешканка з мінімальною пенсією живе в квартирі з опалювальною площею 48 кв. м. Обов'язковий платіж для неї – до 90 грн, всі витрати понад цієї суми в рамках нормативів споживання компенсує субсидія. У той же час тільки на опалення такої квартири, згідно з тарифом, доведеться заплатити більше 16 тис. грн! І це без урахування інших витрат на комунальні послуги.

Але головна проблема в тому, що без лічильника заробити такий пенсіонерці на субсидії не вийде. Якщо ж у будинку встановити прилад обліку тепла, то на таку квартиру субсидія покриватиме опалення на максимальну суму – 5,3 тис. грн. Встановивши тепловий пункт, витрати на опалення можна скоротити щонайменше на 30%. У такому випадку приблизно 1,6 тис. щомісяця можна буде залишати собі, а решту витрачати на опалення.

До речі, за даними "Укрпошти" (вони доставляють субсидії тим пенсіонерам, у яких немає банківських карт), максимальна виплата монетизованої субсидії становить 9,3 тис. грн. Максимальну середню суму отримують у Чернігівській (майже 3 тис.), Івано-Франківській (2,8 тис.) і Волинській (2,1 тис.) областях. За даними Пенсійного фонду, саме в цих регіонах – найменші середні пенсії в Україні.

 

Джерело:
До списку новин