Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Киянка Любов Романів встановила національний рекорд України

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У столиці України зафіксують новий Національний рекорд України – пенсіонерка з Києва Любов Романів власноруч вишила майже 200 українських рушників.

62-х річна киянка Любов Романів працює інженером-фізиком на державному підприємстві “Антонов”, але весь свій вільний час вона присвятила улюбленому заняттю. Зачарована магією українських символів та елементів, які вишивала на полотні її мати, вона ще 5-річною дівчинкою вперше взяла в руки голку. З того часу жінка присвятила все своє життя пізнанню сакрального змісту української традиційної вишивки.

— Моя мама з Лемківщини, тато — із Надсяння. А я народилась і виросла на Прикарпатті. У Києві живу вже понад 40 років. Пишу лемківські писанки, роблю лемківські кризи, а вишиваю рушники і скатерті за взірцями різних регіонів України, частіше – західних. Я щаслива, коли люди з різних куточків знаходять щось своє, а в своїх враженнях – спільне,  розповідає Любов Романів.

— Першу свою роботу я вишила, коли мені було сім років. Той рушник не зберігся, але орнамент я пам'ятаю до цих пір - закрию очі і бачу його, як наяву, — каже пані Любов. —  У дипломі Національного реєстру рекордів України зазначено, що він виданий мені, як людині, яка власноруч вишив 165 робіт. Насправді, на моєму рахунку їх близько 200 - частина я роздарувала. Зауважу, що вишиваю орнаменти всіх регіонів України.

Офіційне визнання її рекорду відбудеться у Центрі Української Культури та Мистецтва.

Рушники Любові Романів особливі відтворенням старовинних орнаментів, властивих її рідному лемківському краю, створенням на їх основі власних сучасних композицій, а також технікою вишивання – майстриня вишиває дуже дрібним хрестиком.

У вільний час Любов Романів проводить безкоштовні майстер-класи з лемківської писанки, розшукує старовинні вишивані узори і створює власні композиції на їх основі.

– Кожен із рушників нашої рекордсменки – унікальний: візерунок жодного разу не повторюється. Кажуть, що долю кожної людини можна вишити на рушнику. У мене таке враження, що на цих авторських полотнах простої української жінки вишита вся непроста доля України, – ділиться своїми враженнями керівник Національного Реєстру Рекордів України Лана Вєтрова.

Творчі досягнення київської майстрині експонували на багатьох виставках і мистецьких конкурсах.

Частина робіт знаходиться в колекціях музеїв та приватних зібраннях Польщі, Чехії, Італії, Білорусі, Росії, Америки та Канади.

Любов Романів запрошує на свою виставку, приурочену до 75-х роковин початку депортації українців з етнічних земель Лемківщини, Холмщини, Надсяння та Підляшшя (нині – територія Польщі).

Власним коштом майстриня видала книгу «А Вігор і Сян течуть…» (спогади про депортацію українців). Автор спогадів – її батько Мирослав Романів.

 

Джерело:
До списку новин