Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Як полегшити отримання пенсій мешканцям окупованого Донбасу?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Як полегшити отримання пенсій мешканцям окупованих територій Донецької та Луганської областей, які наразі можуть отримувати виплати виключно реєструючись внутрішньо переміщеними особами.

Про це розповіли Альона Луньова, менеджерка з адвокації Центр інформації про права людини, та Ірина Яковлєва, спеціалістка з комунікацій Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

«В нас можна говорити про дві категорії пенсіонерів, з якими ми маємо працювати. Це мобільні пенсіонери, які можуть виїхати з окупованої території, тоді модальність пенсії буде одна, але при тому люди матимуть необхідність перетинати лінію зіткнення, наприклад, раз на півроку для верифікації. Оскільки найбільшим страхом держави є те, що вона буде платити пенсію, а людина помре і хто ту пенсію поверне (якщо хтось отримуватиме пенсію за померлу людину — ред.)» — зазначила Луньова.

Таке спрощення системи знімає необхідність реєструватися як внутрішньо переміщена особа, яка існує на сьогодні. Так, людина, яка має реєстрацію на окупованій території, могла б звернутися до органу пенсійного фонду і стати там на облік. Після цього людина могла б відкрити банківський рахунок і періодично приїжджати верифікуватися.

«Наша головна рекомендація, яка стосується виплати пенсій, залишається незмінною — це відв’язати виплату пенсії від необхідності реєстрації внутрішньо переміщеною особою» — наголосила спеціалістка з комунікацій Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Ірина Яковлєва.

Вона нагадала, що реєстрація ВПО виникла у 2014-му як екстрений захід, який мав вирішити ситуацію на користь пенсіонерів.

«Але потім замість того, щоб відмінити цю вимогу влада почала закручувати гайки. І зараз уже 5 років це залишається єдиною можливістю для пенсіонерів, які заробили це законне право отримувати пенсії, як і всі інші громадяни», — зауважила Яковлєва.

Водночас вона наголосила, що виплати обов’язково мають бути на підконтрольній території, але без прив’язки до ВПО.

Нещодавно у сюжеті британському каналу BBC Рева сказав: «Всі, хто був проукраїнські, ті виїхали. А той, хто хоче отримувати дві пенсії, там і тут, — нехай потерпить. Мені їх не шкода ніколи абсолютно. Мені шкода тих солдатів і офіцерів і їхні родин, які вбиті там, за цих мразів».

«І пан Шамбір (заступник міністра соціальної політики України), і пан Рева повторювали як мантру: «Ми хочемо платити пенсії, ми не знаємо як». І продовжують це говорити. Те, що пан Рева сказав в інтерв’ю … ми розуміємо, чому наші рекомендації щодо створення механізму пенсій залишаються без відгуку. Тому що це персональна позиція міністра, тому що йому їх не шкода», - заявила Луньова. 

Раніше художниця Алевтина Кахідзе відповіла на висловлювання Реви малюнком із зображенням її матері, яка померла у черзі на контрольному пункті в'їзду-виїзду.

У коментарі Громадському Кахідзе зазначила: «Пан міністр обурюється відчуженням цих громадян від держави, він нібито обурюється, що вони не патріоти, але мені здається, що коли держава штовхає величезну кількість людей до брехні (щоб отримати українську пенсію, пенсіонерам з непідконтрольних територій треба отримувати довідку внутрішньо перемішеної особи – вдавати переселенців) … Так робила і моя мама, хоча вона не була переселенкою і ніколи не хотіла переїжджати звідти … Коли я побачила, що вона має цю довідку ВПО, я намагалася зрозуміти, що відбувається, і зрозуміла що це єдиний спосіб отримати цю пенсію. Коли держава штовхає до брехні, то отримує те відчуження, яким пан міністр так обурюється. Перше, що треба зробити — це щоб вони не брехали».

Міжнародні організації неодноразово зверталися до українського уряду з закликом скасувати прив’язку виплати пенсій до статусу внутрішньо переміщених осіб.

Нагадаємо, 16 січня мати Алевтини Кахідзе померла на контрольно-пропускному пункті бойовиків самопроголошеної «ДНР». Донька розповіла, що її мати їхала на підконтрольну уряду територію «відмітитися» для отримання пенсії. За 2018 рік на контрольних пунктах в'їзду-виїзду на межі з окупованими територіями померли півсотні людей.

 

Джерело:
До списку новин