Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Зайва вага впливає на роботу мозку. Як саме?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Нейрофізіологи давно здогадувалися про те, що кількість жирової тканини в організмі може бути пов’язана з роботою головного мозку. Але лише недавно вони знайшли цьому підтвердження. Нідерландські вчені встановили, що маса тіла безпосередньо пов’язана з кількістю сірої речовини і відбивається на структурі білої речовини в головному мозку.

ЕКСПЕРИМЕНТ. Вчені Лейденського університету і Роттердамського університету Еразма опублікували в журналі Radiology результати свого чотирирічного дослідження. В експерименті взяли участь понад 12 тис. чоловіків і жінок у віці від 45 до 76 років.

Під час дослідження вчені аналізували діяльність мозку випробовуваних за допомогою апарату МРТ, а процентну кількість жиру в організмі визначали з опору тканин тіла електричному заряду. Потім вони порівняли ці показники і помітили значні відмінності в даних людей з надмірною вагою і без неї.

ЗАЛЕЖИТЬ ВІД СТАТІ. В результаті експерименту вчені встановили, що у всіх людей з надмірною вагою змінюється структура білої речовини. Цей тип нервової тканини служить своєрідним провідником: він бере участь у передачі нервових імпульсів від кори головного мозку до інших відділів нервової системи і забезпечує злагоджену роботу обох півкуль.

А зміни в кількості сірої речовини, згідно з даними експерименту, залежать від статі. У повних жінок сіра речовина зменшувалася тільки в одній ділянці мозку – блідій кулі. Цей відділ відповідає за рухові функції, його руйнування може призвести до сонливості і проблем з формуванням нових умовних рефлексів.

У чоловіків з надмірною вагою обсяг сірої речовини зменшувався не тільки в блідій кулі, але і в інших відділах мозку – таламусі, хвостатому ядрі, шкаралупі і гіпокампі. Ці ділянки мозку відповідають за моторику, просторове орієнтування, формування умовних рефлексів і пам’ять.

ЩО ПЕРВИННЕ? Незважаючи на те що вченим вдалося встановити зв’язок між ожирінням і змінами в будові мозку, вони поки що не можуть визначити, що з цих двох явищ – причина, а що – наслідок.

Справа в тому, що відділи мозку, в яких відбуваються зміни, відповідають за утворення деяких умовних харчових рефлексів. У цих зонах розташовані так звані системи винагороди, пов’язані з їжею. Тому можливі два пояснення цього взаємозв’язку.

Перше – надмірна вага може бути наслідком змін у роботі головного мозку. Це буде правильно, якщо в подальшому з’ясується, що порушення в діяльності мозку викликають посилене відчуття голоду. Тому людина починає їсти більше і накопичувати жирову тканину.

Друге – зайва вага може бути причиною неправильної роботи деяких відділів мозку. Це може бути пов’язано з тим, що в разі надлишкової жирової тканини знижується імунітет. А це погіршує працездатність організму в цілому, включаючи мозок.

 

Джерело:
До списку новин