Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Пенсіонери взяли на себе основний економічний удар: як змінились доходи українців за 5 років

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Зараз активно точиться дискусія про те, якою має бути ставка ЄСВ, основна частина якого йде в пенсійний фонд. Також ми на порозі зміни влади. Тому час подивитись, як змінились доходи українців за 5 років.

Якщо коротко, то майже весь тягар економічного спаду від війни ліг на плечі пенсіонерів, тоді як решті українців вже вдалося вибратися з кризи.

Інфляція за 2014-2018 роки склала 152%. За цей же період середня зарплата в Україні виросла на 172%. Тобто доходи робітників уже повернулись на довоєнний рівень і навіть переросли його.

Найбільше зростання заробітних плат відбулося в секторі державного управління й оборони, а саме 243% за останні 5 років. Вище середнього зростала зарплата в аграріїв, спеціалістів ІТ-галузі та працівників авіації. Повільніше за середню зарплату зростали доходи спеціалістів промислової та фінансової сфер, тобто тих сегментів, котрі стрімко розвивалися в середині 2000-х.

Майже вдвічі зросли перекази в Україну від заробітчан – з 6,7 млрд доларів у 2013 році до 11,2 млрд доларів – у 2018-му, що становить близько 10% всіх грошей, зароблених українцями, або "по-модному" 10% ВВП.

А от середня пенсія зросла лише на 68%, що більш ніж вдвічі менше рівня інфляції.

Іншими словами, в Україні побіднішало саме 11,7 млн пенсіонерів, адже нинішні доходи пенсіонерів на третину менші ніж були до війни!

І якщо наприкінці 2013 року середня пенсія складала 44% середньої зарплати, то нині – лише 28%.

Більш того, такого поняття, як "тіньова пенсія" не існує, а ось в зарплаті тінь складає не менше третини виплат. А це означає, що українські пенсіонери в кращому випадку отримують одну п’яту того, що заробляють робітники.

Це надзвичайно мало!

Такий стан справ став результатом низки цілком свідомих рішень влади, прийнятих ще в 2014 році. Тоді уряд суттєво зменшив ставку ЄСВ, що сприяло зростанню заробітних плат працівників, й водночас з тим значно зменшило можливості наповнювати Пенсійний фонд. Тоді ж було прийнято рішення про призупинення індексації пенсій.

Відтак саме за рахунок пенсіонерів уряд спромігся збільшити фінансування "бюджетників" та армії й зробити так, що навіть в галузях державної освіти та медицини зарплати працівників не відставали від інфляції.

Єдиним кроком назустріч старшому поколінню, зробленому в останні 5 років, стало різке зростання цін на оренду сільськогосподарських земель, що дозволило деяким пенсіонерам отримувати додаткові кошти в розмірі декількох місяців пенсійних виплат. Це відбулось завдяки конкуренції серед аграріїв за землю. Однак це покращення стосується виключно власників земельних паїв, у той час як пенсіонери, які проживають в містах чи не мають земельних ділянок, живуть в значно більшій бідності, аніж 5 років тому та вимушені буквально боротися за виживання.

Пам’ятаємо про це!

До-речі, минулого року в Україні було започатковано флеш-моб "заплати за бабусю" під хештегом #letshelpbabushkas.

Це дуже правильна річ, адже наші люди похилого віку більшість життя важко переживали наслідки попередньої війни, гідно протистояли наступним потрясінням, і знову взяли на себе найбільший фінансовий тягар від поточної війни.

Отже, давайте хоч деколи їм дякувати за це й полегшувати їхнє життя при нагоді. 

 

Джерело:
До списку новин