загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

У скільки обійдеться обід українця цього літа: все про ціни на продукти

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Продовжуємо стежити, як змінюється вартість традиційної української трапези, в яку входять всі основні продукти харчування.

Продовжуємо проект з моніторингу цін на основні продукти – "Обід українця". Ми включили в нього п'ять традиційних страв: борщ, бутерброд з салом, овочевий салат, вареники з грибами і картоплею, компот. А фахівці Української аграрної конфедерації (УАК) на підставі даних Держстату підрахували, скільки це коштує і як змінилися ціни за три весняні місяці. Виявилося, що наш обід подешевшав більш ніж на 3 гривні. Але за рік подорожчав на 11%, що приблизно відповідає індексу інфляції.

Незважаючи на загальне здешевлення обіду, ціна на чотири з п'яти страв підвищилася. Як розповіла нам аналітик УАК Неля Онищенко, головна причина в тому, що як за весну, так і за рік, найбільше подорожчав борщовий набір. За рік ціна на капусту підскочила на 43,1%, картоплю – на 78%, моркву – на 12%, буряк – на 62,3%, цибулю – на 146%, за весну капуста подорожчала на 37,7%, картопля – на 80,75%, морква – на 91,77%, а буряк – на 107,93%. Найдорожчою стравою залишається український борщ – 10,11 грн, – який три місяці тому можна було приготувати на 1 грн (або на на 9,7%) дешевше. Ще одна традиційна страва - вареники – виросла в ціні за весну на 8,5%, тепер вони коштують майже 7 грн. Серед інгредієнтів, крім картоплі, також подорожчали борошно (+10,4%) і гриби (+1,5%).

Подешевшало

А ось вартість салату зі свіжих овочів радує. Нині порція вітамінів обійдеться 9,75 грн – це на 34% нижче, ніж в кінці зими. Перш за все через зниження ціни на огірки та помідори, які зараз обходяться в 24 грн/кг і 37 грн/кг. Але, в порівнянні з минулим роком, ціна страви на 7% вище: в річній динаміці огірки подорожчали на 54,4%, помідори – на 29%, вартість зелені знизилася на 21%. Є тенденція до зниження ціни на соняшникову олію, яку рік тому купували за 36,95 грн, взимку – за 35,2 грн, а зараз – за 33,93 грн (-8,2%). Дешевшають і яйця: на кінець травня за десяток віддавали 22,4 грн, що на 15,4% менше, в порівнянні з кінцем лютого, і на 34% нижче, ніж рік тому. Це пов'язано із загальним зростанням виробництва, до якого додається ще сезонність. 

Прогноз експертів

За оцінками Онищенко, ціни на борщовий набір торішнього врожаю близькі до мінімуму, адже масово продають свіжі тепличні овочі. Трохи ще знизиться ціна яєць, а ось того, що подешевшають м'ясо і молокопродукти, годі й чекати.

Коновалова Христина , Олександр Панченко

Джерело:
До списку новин